Madde bağımlısı çocukların sorunları masaya yatırıldı

Siverek ilçe Kaymakamlığı ilçede yaşayan madde bağımlısı çocukları topluma kazandırma amacıyla ilçede bulunan Kurum amirleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek madde bağımlısı çocuklara yönelik sürdürülecek iyileştirme çalışmasıyla  ilgili  toplantı yaptı.

Toplantının ardından gazetecilere açıklamada bulunan Erkal toplantıyla ilgili şu bilgileri verdi:

“Bilindiği gibi kentimizde yaşayan madde bağımlısı çocuklarımızın tedavisi ve topluma kazandırılması için sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle kurum amirleriyle toplantı yaptık. Toplantıda yeni kararlar aldık, çocukları rencide etmeden aileleriyle birlikte tekrar sağlıklarına kavuşup tekrar eğitime kazandıracağız” dedi. (Haber:Şükrü Dolaş – Cuma Sarı)

Bir önceki ” Siverek’te ‘Torba Yasa’ bilgilendirme toplantısı ” haberimizi okuyabilirsiniz.

 

madde-bagimlisi-cocuklarin-sorunlari-masaya-yatirildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek 24 yıl sonra isteğine kavuşuyor!

Bilindiği gibi bir süre gün önce AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, YÖK üyesi Bilim Adamı Diyarbakır Dicle Üniversitesi Ana Bilim Dalı Başkanı hemşerimiz Prof. Dr. Mehmet Emin Yılmaz ve Belediye Başkanı Avukat Resul Yılmaz Siverek’te Uygulamalı Bilimler Fakültesinin kurulması için çalışma başlatmıştı. Milletvekili Gülpınar’ın yoğun çabaları, yapılan çalışmalar […]