Karakaş: “Yolu Yapılmamış Mahallemiz Kalmayacak”

Siverek Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi kırsal alanda bulunan mahallelerde çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Ekipler kırsal alanda bulunan mahallelerde yol ve çevre düzenlemelerine devam ediyor. Bir çok kırsal mahallede çalışmalarına devam eden ekipler, Altınahır, Baki, Tuverek, Sarıkaya ve Uzunpınar mahallelerinde mevcut yollarda stabilize malzeme kaplama, sıkıştırma ve reglaj çalışması yapıyor.

Sarıkaya köyü sakinlerinden Eyüp Çetinkaya yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Yollarımız kış aylarında ve yağışlı havalarda içinden çıkılmaz hale geliyordu. Tabi olay sadece bu değil yollarımız son derece bozuk. Her gidiş-geliş sonrası araçlarımız hasar görüyordu. Durumu belediyemize bildirdik, sağolsun bu sorunumuz ile ilgilendi ve yolumuzun yapımına başladılar. Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz”

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karakaş, ekiplerin çok sayıda iş makinesi ile yoğun bir mesai yaptığını ifade ederek; “Büyükşehir yasasının yürürlüğe girmesinin ardından Belediyemizin sorumluluk alanı arttı. Kırsal alanda köy statüsünde bulunan yerleşim yerleri mahalle statüsüne geçti ve bu alanlar artık belediyelerin sorumluluk alanına girdi. Bizde bu sorumluluk bilinci ile öncelikli olarak nüfusu yoğun mahallelerimizde ve grup yollarında çalışmalara başladık.

Kimi yolları Siverek Belediyemiz imkânları ile kimi yolları ise Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ile yürütüyoruz. Çalışmalarımız kapsamında birçok kırsal mahallemizin yollarını tamamladık. Bununla beraber Erkonağı grup yolunda beton yapma çalışmaları sürüyor. Şuan Sarıkaya ve Uzunpınar mahallelerimizin yolundaki çalışmaları inceliyoruz. Baki, Tuverek, Altınahır mahallelerimizde ise çalışmalarımız aralıksız sürüyor. İmkânlarımız ölçüsünde belediyemiz bünyesinde bulunan ekiplerimiz tüm iş makineleri ile kırsal mahallelerimizde yoğun bir mesai yapıyor. İnşallah yolu yapılmamış mahallemiz kalmayacak”

Bir önceki ” Takla atan otomobilde bulunan iki kişi yaralandı  ” haberimizi okuyabilirsiniz.

 

karakas-yolu-yapilmamis-mahallemiz-kalmayacak karakas-yolu-yapilmamis-mahallemiz-kalmayacak (1) karakas-yolu-yapilmamis-mahallemiz-kalmayacak (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Takla atan otomobilde bulunan iki kişi yaralandı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde meydana gelen trafik kazasında iki kişi yaralandı. Edinilen bilgilere Siverek Şanlıurfa karayolunun 2 kilometresi Belediye mesire alanı yakınlarında yanında meydana gelen kazada Şanlıurfa istikametine gitmekte olan sürücüsü henüz belirlenmeyen 63 AD 379 plaklı otomobil hareket halindeyken sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini yitirmesi sonucu araç refüjlere çarparak takla attı. Kazada […]

Benzer Haberler