Siverek’te çorba evi hizmete açılıyor

İlçenin Kale Mahallesinde bulunan 1 ve 2 nolu taziye evlerinin bulunduğu binanın üst katında, ilk etapta 2 bin kişi için hazırlıklar yapılırken talep olması halinde her sabah 10 bin kişiye çorba dağıtacak olan çorba evinde son hazırlıklar tamamlanmaya başlandı.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler müdürlüğü yetkilileri ile Belediye Meclis Üyesi Ramazan Baylan hazırlıkları yapılan çorba evinde incelemelerde bulundu.

Siverek belediyesinin katkılarıyla sabahları dağıtılacak çorbalardan özellikle okula giden öğrencilerin yararlanması için ayrı bir çaba içinde olduklarını belirten belediye encümeni Baylan ‘Yetkili arkadaşlarımız gerekli incelemelerde bulundu. Belediye Başkanımız Avukat Resul Yılmaz’ında çabalarıyla Siverek hak ettiği insani hizmetlerden yararlanacak’ dedi. (Haber: Şükrü Dolaş)

Daha önce yayınlanmış olan ” Siverek’te otomobilin çarptığı kadın yaralandı ” haberimizi okuyabilirsiniz.

siverekte-corba-evi-hizmete-aciliyor (1) siverekte-corba-evi-hizmete-aciliyor (2) siverekte-corba-evi-hizmete-aciliyor (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverekli bayanlara evde çocuk bakım kursu

Siverek 2 nolu SODES kadın kültür merkezi bayanlara yönelik yeni kurslar açarak bayanların gelişimine katkı sunmaya devam ediyor. Kültür merkezi Sorumlusu Seval Avcı amaçlarının bilinçli anneler bilinçli toplumun oluşmasına katkı sunmak olduğunu belirterek şunları kaydetti ”Günümüzde çalışan annelerin en büyük sorunun çocuklarına evde bakacak bilinçli çocuk bakıcılarının olmamasıdır, Çalışan enlerin […]