SICAK HAVA ÇALIŞMALARINA ENGEL DEĞİL!

Hava sıcaklığının güneşte 50 dereceyi bulduğu Siverek’te çalışan kadın tarım işçileri zor anlar yaşıyor. Sıcaktan korunmak isteyen kadınlar çareyi şapka takmakta buluyor.

Türkiye genelinde önümüzdeki günlerde hava sıcaklığının 4 ile 6 derece yükseleceği öğrenilirken, Siverek’te ise 50 derece sıcaklık altında sabahtan akşama kadar tarlada çalışan kadın işçiler zor anlar yaşıyor. Çoğunluğu çocukların oluşturduğu ırgat işçileri ekmek parası diyerek hava sıcaklığına rağmen güneşin altında çalışıyorlar. Sitemiz muhabirlerinin görüştüğü ırgat işçisi Asiye Sulak aile geçimine katkı sunmak için tarlada çalışıyoruz havalar çok sıcak ama yapacak bir şey yok çocuklarla birlikte arpa, buğday, mercimek topluyoruz, bu yıl pamuklarda hastalık olduğu için bölgede çok az pamuk olduğunu belirten Sulak, çalışmak için Çukurova bölgesine gitmeyi düşündüklerini belirtti.

İlköğretim beşinci sınıf öğrencisi recep Akdağ ise okulların açılmasına az kaldı okul harçlığımı çıkarmak için çalışıyorum’’ dedi.

irgat-iscileri


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek’te Bir Genç Kız İntihar Etti

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 17 yaşındaki bir genç kız evde kimsenin olmadığı bir zamanda silahla kafasına sıkarak intihar etti. Olay ilçenin Modanlı köyünde meydana geldi. Köyde yaşayan Ş.A (17) evde kimsenin olmadığı bir zamanda evde bulunan silahla kendini vurarak intihar etti. Köylülerin silah sesini duyması üzerine eve girip baktıklarında genç kızın […]