Siverek’te soba satışları başladı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde havaların soğumaya başlamasıyla soba satışı yapan esnafın işleri açıldı. Kentte soba satışları artarken sobaların alan vatandaşların kırsal alanda yaşayan vatandaşlar olduğu vurgulandı.

 İlçede 35 yıldır el yapımı saç soba yapan Bayram Dümbüllü (60) satışlarla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“İlçe merkezinin bazı bölgelerinde doğal gaz kullanılması nedeniyle şehir merkezindeki kömürlü soba satışlarımıza gözle görülür bir biçimde azaldı. Soğukların başlamasıyla birlikte daha çok kendi yapımımız olan saç soba ve boruları satılıyor. Köydeki vatandaşlar bu sobalarda daha çok odun ve tezek yakarak ısınıyorlar. Bunun için en çok satışlarımız şehir merkezinden fazla kırsal alana oluyor”

Saç soba alan vatandaşlar sobaların diğerlerine oranla daha ucuz olduğuna dikkat çekerek şunları kaydettiler: “Diğer sobalar 100 ile 200 TL arasında satılıyor. Saç sobaları ise 25 TL ile 50 TL arasında satılıyor, ucuz olduğu için saç sobası tercihimizdir” dediler. (Haber: Cuma Sarı)

Daha önce yayımlanmış olan “ Başkan Yılmaz, 360 TV’nin canlı yayın konuğu oldu ” haberimizi okuyabilirsiniz.

siverekte-soba-satislari-basladi

siverekte-soba-satislari-basladi (1) siverekte-soba-satislari-basladi (2)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverekli çocuklara temizlik semineri

Siverek Belediyesi Meclis Salonunda öğrencilere yönelik ‘Daha temiz ve sağlıklı bir toplum için temizlik’ isimli seminer düzenlendi.  Siverek Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler müdürlüğü, Siverek Bilgi Evleri değerler eğitimi adı altında çeşitli dallarda seminerler vererek daha bilinçli bir toplum oluşturmayı amaçlıyor. Selahattin-i Eyyubi bilgi evi bünyesinde kurs alan yaklaşık 250 […]