Siverek Kürt Kültür Merkezinden basın açıklaması

Yayıncı: Yönetici - Yayın Tarihi:

Siverek Kürt Kültür Merkezi geçtiğimiz günlerde kurma çalışmaları tamamlanan Kürdistan Özgürlük Partisi’nin keyfi uygulamalarla engellediğini iddia ederek basın açıklaması yaptı.

Dernek başkanı Adnan Özbingöl basın bürolarına gönderdiği yazılı basın metninde şu ifadelere yer verdi:

“Hükümetin PAK’a karşı keyfi uygulamasını Siverek Kürt Kültür merkezi olarak kınıyoruz.

17.11.2014 tarihinde İçişleri Bakanlığına resmi kuruluş başvurusu yapan Partiya Azadiya Kürdistan (PAK) Kürdistan Özgürlük Partisi’nin evrakları alınmış ama alındı belgesi verilmesi gerekirken, verilmemiştir.

Mehmet Ali Şahin’e sesleniyoruz, siz kim oluyorsunuz da Kürdistan özgürlük Partisi adına çalışmaları için men kararı veriyorsunuz, bu ülkede yasalar var ve yasalarla yönetilir, devleti kendi öznel düşüncenizle yönetmek değil, eğer kendi öznel düşüncelerinizle yönetmeye kalkarsanız bunun vebalinin altından kalkamazsınız ve bedelini ağır ödersiniz.

Böyle bir uygulama Türkiye tarihinde hiçbir partiye şimdiye kadar yapılmamıştır, bu gösteriyor ki tekçi zihniyetini halen devam ettirmektesiniz.

Yani tek millet, tek dil, tek devlet, devlet mantığının dünya konjektörel güçler tarafından iflas ettiğini defalarca ispatlamışlardır. Kürt sorununa kalıcı çözüm getirilmesi için çoğulcu anlayışın olması gerektiğine inanarak bu keyfi uygulamalarının en kısa zamanda ortadan kaldırılıp partinin kurulması için gerekli işlemlerin tamamlanmasını diliyor ve tüm Kürdistan’i güçleri desteğe çağırıyoruz” denildi.

Bir önceki ” Erkal, Nissibi köprüsünde incelemelerde bulundu ” haberimizi okuyabilirsiniz.

siverek-kurt-kultur-merkezinden-basin-aciklamasi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek SES temsilciliğinden basın açıklaması

Siverek Sağlık Emekçileri Sendikası (SES)  temsilciliği sendika binasında yaptıkları basın açıklamasında Mecliste Sağlık Bakanlığı bütçesi görüşmeleri sırasında sendika üyelerine yapılan müdahaleyi kınadıklarını belirtilen basın açıklamasını okuyan Şube Başkanı okuyan Doktor Besim Altın özetle şu bilgilere yer verdi: AKP’nin zengine han hamam, yoksula din iman diyerek hazırladığı 2015 yılı bütçe tasarısı […]

Benzer Haberler