‘Her Okul Bizimdir’ kampanyası devam ediyor

Türk Eğitim-Sen, IŞİD bahanesiyle izinsiz gösteriler sırasında okullara zarar verilmesine tepki göstermek için Siverek ilçesinde “Her okul bizimdir” kampanyası başlatmıştı.

Kampanya kapsamında bu güne kadar beş köy okulu tamiratı yapılarak boyandı. Kampanya kapsamında ilçeye 15 kilometre uzaklıktaki Çepeni ilkokulunun çatısını onarıp, iç ve dış cephe boyalarını yenileyen gönüllü eğitimciler okulun duvarlarına çeşitli resimler çizdi.

Türk Eğitim-Sen gönülü öğretmenleri yaptıkları açıklamada” eğitimi aksatmamak için okulları hafta sonu boyamaya başladıklarını belirtti. Söz konusu olaylara tepki göstermek amacıyla böyle bir çalışma başlattıklarını belirten sendika Üyesi Dilara Üçler  “Buradan tüm sendikalara çağrıda bulunuyorum; ilçemizde siyaseti bir yere bırakalım. Amacımızın eğitim ve öğretimi desteklemek olduğunu unutmamalıyız” açıklamasında bulundular.

Gönülü öğretmenler köydeki çocuklarla birlikte okulu boyadıktan sonra uçurtma uçurdular öğretmenler ihtiyaç sahibi 20 çocuğa ayakkabı ve kırtasiye malzemesi armağan ettiler. (Haber: Şükrü Dolaş)

her-okul-bizimdir-kampanyasi-devam-ediyor (1) her-okul-bizimdir-kampanyasi-devam-ediyor (2) her-okul-bizimdir-kampanyasi-devam-ediyor (3) her-okul-bizimdir-kampanyasi-devam-ediyor (4) her-okul-bizimdir-kampanyasi-devam-ediyor (5) her-okul-bizimdir-kampanyasi-devam-ediyor (6)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Eğitim-Sen'den 'Yakılan Okul' açıklaması

Eğitim-Sen Siverek temsilciliği, Siverek ilçesi Dicle mahallesinde geçtiğimiz günlerde kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından yakılan Mehmet Akif Ersoy Anadolu imam hatip lisesi ile ilgili basın bürolarına yazılı bir açıklama gönderdi. Faillerin bir an önce yakalanması ve olayın aydınlatılması gerektiğinin belirtildiği yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Son günlerde […]