Siverek’te doktor darp edildi iddiası

Siverek Devlet Hastanesi Genel Cerrahi servisinde görev yapan Doktor Mehmet Oduncu’nun bir hasta yakını tarafından darp edildiği iddia edildi.

Darp olayının yaşandığı hastanede görev yapan doktorlar iş bıraktı. Siverek Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) ile Sağlık Sen Siverek Temsilciği, hastane doktorları ve sağlık çalışanları hastane bahçesinde basın açıklaması yaptı.

Alınan bilgilere göre öğle mesaisi bitimine yakın hastasını muayene etmediğini iddia eden Hakan K. doktorla tartışmaya başladı. Hasta yakını tartışmanın ardından doktoru darp ettiği iddiasıyla gözaltına alınırken, olayının ardından doktorlar iş bıraktı. Hastalar muayene olamadan hastaneden ayrılmak zorunda kaldı.

İki sendika adına ortak basın açıklamasını okuyan Sağlık ve Sosyal Hizmetleri çalışanları sendikası (SAĞLIK-SEN)  üyesi Serdar Hanpolat okuduğu basın açıklamasında şu bilgileri verdi:

“Sağlık hizmeti sunan değerli mesai arkadaşlarımız ve saygıdeğer halkımız; bu gün yine ilçemizde sağlık personeli bir arkadaşımız şiddete maruz kalmış ve darp edilmiştir. Genel cerrahi polikliniğinde hasta muayene eden Uz. Dr. Mehmet ODUNCU arkadaşımız, saat 12.15 öğlen yemeği saatinde olmasına hastalar mağdur olmasın diye muayenesine devam etmiş, buna rağmen bir hasta yakınının saldırısına maruz kalmıştır. Darp sonucu doktor arkadaşımızın yüzünde kesikler ve şişmeler oluşmuştur. Bu olayla ilgili adli süreç başlatılmış olduğunu kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Bu olay nedeni ile bu saldırıya karşı tepki göstermek amacıyla hastanemizde acil hizmetleri dışında polikliniklerde hizmet verilmeyecektir. Vatandaşların bunu anlayışla karşılamasını bekliyoruz.

Zorunlu hizmeti bittiği halde Siverek halkına özveriyle hizmet vermeye devam eden ve bu saldırıya maruz kalan meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor. Bir daha böylesi üzücü bir olaya maruz kalmamasını ümit ediyoruz. Sağlık hizmeti veren her kademeden sağlık emekçileri (hekiminden, hemşireye, temizlik görevlisinden, bilgi işlem görevlisine) yaptıkları işin niteliği itibari ile kutsal bir mesleği, severek ve isteyerek icra ediyorlar. Sağlık çalışanlarının fedakârca gece-gündüz demeden her türlü şartta vatandaşlara sağlık hizmeti vermektedirler.

Yapılan bu hizmetler karşılıklı hoşgörü, sevgi ve saygı çerçevesinde olmalıdır. Bizler sağlık hizmetinin kutsal olduğuna inanıyoruz. Halkımızdan da bu kutsal hizmeti sunan sağlık personellerine daha duyarlı davranmasını talep ediyoruz. Vuku bulan bu hadiseyi kınıyoruz. Konu ile ilgili başlatılan adli sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız”

Basın açıklamasının okunmasının ardından sendika üyeleri darp olayını iki dakikalık alkışla protesto etti. Grup daha sonra sessizce alandan ayrıldı.

Daha önce yayımlanan ” Vatandaş, DEDAŞ elamanlarını mahalleye sokmadı ” haberimizi okuyabilirsiniz

siverekte-doktor-darp-edildi-iddiasi (1) siverekte-doktor-darp-edildi-iddiasi (2) siverekte-doktor-darp-edildi-iddiasi (3)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek'te kömür dağıtımlarına başlandı

Siverek Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ilçede yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere kışlık yakacak yardımlarını dağıtmaya başladı. İlçe Kaymakamı Hamza Erkal, ihtiyaç sahibi ve yardıma muhtaç durumda bulunan vatandaşların yaşamlarını iyileştirme adına vakıf aracılığıyla kömür yardımı yapmaya başladıklarını belirterek şunları kaydetti: “İlçemizde bulunan 6 bin 666 aileye, aile başına 750 […]