Siverek’te Dünya Engelliler Günü etkinliği

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Siverek Sosyal Hizmet merkezinin düzenlediği etkinlikte engelliler doyasıya eğlendi.

Siverek el Cabir mesleki ve teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçeklesen etkinliğe Siverek ak parti ilçe başkanı İlhan Çelik, Siverek belediye başkan yardımcısı Hasan Baydilli, zihinsel engelliler derneği başkanı Bedri Saltoğlu ile kurum temsilcilikleri, engelli vatandaşlar ve yakınları katıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan zihinsel engelliler derneği başkanı Bedri Polatoğlu “ sosyal hizmetle merkezinin Siverek gibi büyük bir ilçede kurulmasına vesile olan Şanlıurfa milletvekilimiz Mehmet kasım Gülpınar beye ilçe kaymakamımız Hamza Erkal’a emeği geçen tüm insanlara teşekkür ediyorum bu merkezimizin başta engelli kardeşlerimiz olmak özere sosyal yardıma ihtiyacı olan tüm bireylere katkı sunacağına inanıyorum.”

Engellilerin toplumun birer parçası olduğuna dikkat çeken AK Parti ilçe başkanı İlhan Çelik, tüm engellilerin 3 Aralık engeliler gününü kutlayarak, şöyle dedi “ her insan biber engelli adayıdır, hiç kimse yaşadığı zamana kanarak aldanmasın, dediğim gibi her insan birer engelli adayıdır, özelikle engelli çocukların anne ve babalarını, ailelerine ben buradan şükranlarımı sunuyorum, dini boyutta dahi bir engelliye ne kadar şefkat gösterseniz, ne kadar sahip çıksanız o kadar Allah katında sevap kazanırsınız,  ben inanıyorum ki tüm anne ve babalarımız bu hassasiyetleri gözeterek engelli kardeşlerimize bakıyorlardır”

Siverek’te sosyal hizmet merkezinin açılışına emeği geçen Şanlıurfa milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar’a verilen plaketi ilçe başkanı İlhan Çelik, alırken Siverek kaymakamı Hamza Erkal adına da yazı işleri müdürü Murat Tüysüz aldı.

Sosyal hizmet uzman Mesut Karacabey katılımcılara zihinsel engellilerin yaşamlarının iyileştirilmesi amacıyla slâyt sunumunda bulundu.  

Etkinliğe değişik iyileştirme merkezinde eğitimlerine devam eden öğrenciler şiir okudu. Siverek belediyesi halk müziği korusu eşliğinde oyunlar oynandı ve halay çekildi. (Haber: Şükrü Dolaş – Mevlüt Bayraktar)

Bir önceki Haber : Belediye Başkanı Yılmaz’dan anlamlı davranış

siverekte-dunya-engelliler-gunu-etkinligi (1) siverekte-dunya-engelliler-gunu-etkinligi (2) siverekte-dunya-engelliler-gunu-etkinligi (3) siverekte-dunya-engelliler-gunu-etkinligi (4) siverekte-dunya-engelliler-gunu-etkinligi (5)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek Belediyesi köy yollarında çalışıyor

Siverek Belediyesi, kırsal alanda bulunan mahallelerde yol çalışmalarını sürdürüyor. Fen işleri müdürlüğüne bağlı ekipler Dalkaya, Karabab ve Demirci mahallelerini birbirine bağlayan 3 kilometrelik yolda stabilize reglaj ve sıkıştırma çalışması yapıyor. Öte yandan, Bardakçı kırsalında sel baskını sırasında derenin taşması sonucu tahrip olan yolda da çalışma yürütülüyor. Köylülerin talebi üzerine harekete geçen […]