Azadi Siverek Şubesinden, AK Parti ilçe başkanlığına ziyaret

Merkezi Diyarbakır’da bulunan Azadi Hareketi Siverek şubesi üyeleri ve MYK üyesi Mahmut  Sami Çınar ile GYK üyesi Osman İzol AK Parti Siverek teşkilatını ziyaret etti.

Güney mahallesindeki ilçe teşkilatı binasında ilçe başkanlığına yeniden seçilen İlhan Çelik’i ziyaret eden Azadi heyeti Çelik’i tebrik etti.

Görüşmede, Azadi heyetinin çözüm sürecini desteklediğini fakat bu görüşmelerin daha şeffaf ve halkla paylaşılması gerektiğini, bu doğrultuda somut ve pratik adımların atılması gerektiğini söyledikleri belirtildi.

AK Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik, ziyaretinden dolayı Azadi Hareketine teşekkür etti. Çelik, ‘Yıllarca Kürt halkı çeşitli siyasi oyunlarla yanlış tanıtıldı. Oysa Kürt halkı dinine sadık, cefakâr, fedakâr insanlardır. Bizler Kürtlerin bu halini insanlara göstermek zorundayız, siyasetimizde ırk ayrımı yapmadan tüm insanları kucaklayarak birlik ve beraberlik içinde yaşamasını bilmek zorundayız. İnşallah bu çözüm süreci ile birlikte yıllarca bölgemizde oluşan kargaşa ve şiddet son bulur, huzurlu bir ortamda herkes özgürce yaşar” dedi.

Görüşmenin ardından Azadi Heyeti adına GYK üyesi Osman İzol, İlçe Başkanı Çelik’e Kürtçe Kur’an-ı Kerim ve Azadi kavram kitapçığını hediye etti. (Haber: Şükrü Dolaş)

Bir önceki haber : Azadi Siverek Şubesinden, AK Parti ilçe başkanlığına ziyaret

azadi-siverek-subesinden-ak-parti-ilce-baskanligina-ziyaret

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek’te Dünya İnsan Hakları Günü etkinlikleri başladı

Siverek Belediyesi Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle 8-14 Aralık tarihleri arasında çeşitli etkinlikler düzenliyor. Etkinlikler kapsamında ilk olarak Yenişehir Mahallesi’nde bulunan Eyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezi’nde seminer verildi. Ardından insan hakları ihlallerinin anlatıldığı film gösterimi yapıldı. Etkinlik kapsamında 800 öğrenci film izledi. Mazlum-Der Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Feyzi Baran […]