Siverek’te Kardeş Aile Projesi

Siverek’te Yusuf Sami Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Suriyeli sığınmacılara yönelik, “Kardeş Aile ” projesi başlattı.

Okul müdürü Mehmet Ali Gedikli, yaptığı açıklamada, bir süre önce Siverek Belediyesi tarafından Suriyeli sığınmacılara yönelik başlatılan “Her Eve Soba” kampanyasına katkı sunduklarını söyledi.

Suriyeli ailelerin yaşadığı dramdan etkilenerek “Kardeş Aile” projesini hayata geçirdiklerini belirten Gedikli, projeyle okuldaki her sınıfın kendine bir kardeş aile belirlediğini ifade etti.

Ailelerin ihtiyaçlarının sınıf tarafından karşılanacağını aktaran Gedikli, “Ailelerimizi ziyaret edip, temel ihtiyaçlarını karşıladık. Bu aileleri okullarımıza, evlerimize davet ettik. Buradaki amaç bu ailelerle kaynaşmaktır” dedi.

Öğretmenlerden Büşra Selcan Yıldız da projeyle çok sayıda aileye yardım ulaştırmayı hedeflediklerini kaydetti. Suriyeli Güli Muhammed ise yardımlardan dolayı öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Bir önceki haber : Siverek Belediyesi’nden Anlamlı Davranış 

siverekte-kardes-aile-projesi (1) siverekte-kardes-aile-projesi (2) siverekte-kardes-aile-projesi (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kaymakam Erkal'ın Ziyaretleri

Kentimiz Kaymakamı Hamza Erkal ilçemizde faaliyet gösteren Deniz Bank Müdürü Mehmet Dedaoğlu ile Vakıf Bank müdürü Hacı Mehmet Demirezan’ı görev yaptıkları bankalarda ayrı ayrı ziyaret ederek iki banka müdürüne yeni görevlerinde başarılar diledi. İlçe Kaymakamının ziyaretinden onur duyduklarını belirten Banka müdürleri ilçe kaymakamımıza teşekkür ettiler. (Haber: Şükrü Dolaş) Bir önceki […]