Ulaşım Uzmanı Prof. Dr. Bozdoğan Siverek’te

Siverek Belediye Başkanı Avukat Resul Yılmaz’ın daveti üzerine Siverek ilçesine gelen Prof. Dr. Rafet Bozdoğan ve ekibi, ilçedeki mevcut trafik sorunlarını çözmek için incelemelerde bulundu.

Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Ulaştırma Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan Siverek ilçesine gelerek trafiğin yoğun olduğu Diyarbakır-Siverek-Şanlıurfa, Siverek-Çermik yolu, alt yapısı değiştirilerek beton asfalt yapılan Cumhuriyet caddesi ile kent meydanı projesinde yer alan Hükümet konağı, Belediye ve Adliye binalarının içinde bulunduğu alanlarda incelemelerde bulundu.

Bozdoğan trafiğin rahatlaması için yakın zamanda belli bölgelerde otopark yapılması gerektiğini ifade etti.

Prof. Dr. Bozdoğan, Belediye Başkanı Yılmaz’a belediye sosyal tesisleri Cudi Paşa konağında alternatif yolların geçiş noktaları ile güzergâhlar hakkında bilgi vererek, trafik sorunlarının çözümleri ile ilgili sunum yaptı.

Belediye Başkanı Resul Yılmaz, uzmanların incelemelerinin ardından sunacakları raporları dikkate alacaklarını ifade etti. Yılmaz; “İlçemizin trafik sorununu çözmek için hocamız Prof. Dr. Rafet Bozdoğan ve ekibiyle sahada incelemelerde bulunduk. Gerek çevre yollarında, gerek ilçe merkezinde yapılacak düzenlemeler için hazırlanacak raporlar doğrultusunda, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığımız yetkilileri ile atılması gereken atımları atacağız” dedi.

Ulaşım uzmanlarına incelemeler sırasında Başkan Yılmaz’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Mahmut Kırıkçı, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı yetkilileri ile Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü yetkilileri eşlik etti.

Bir önceki haberimiz : Gülpınar: ‘Gençlere Gereken Önemi Vermeliyiz’

ulasim-uzmani-prof-dr-bozdogan-siverekte (1) ulasim-uzmani-prof-dr-bozdogan-siverekte (2) ulasim-uzmani-prof-dr-bozdogan-siverekte (3)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek Belediyespor Yükselişte

Şanlıurfa Süper amatör liginde mücadele eden Siverek Belediye Spor kendi evinde Kendir Sporu 3-2 yenerek puanını 12 ye çıkardı. Siverek Firkan Tüysüz stadın da saat 13.00’te karşı karşıya gelen Siverek Belediye Spor ile Kendir Spor arasında oynanan maçta gülen taraf Siverek Belediye oldu. Maçın ilk yarısında hızlı başlayan Siverek Belediye […]