İran uyruklu bir kişinin valizinde toz esrar yakalandı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele gurup amirliği ekipleri, ilçenin Selimpınar Mahallesinde yaptıkları denetimlerde bir valizin gizli bölmelerine gizlenmiş 2 kilo 500 gram toz esrar ele geçirdi.

Edinilen bilgilere göre ekipler Selimpınar mevkinde yaptıkları rutin uygulama sırasından Van’dan gelip İstanbul istikametine gitmekte olan bir yolcu otobüsünün bagajında durdurarak arama yaptı. Zeta isimli narkotik köpeğin tepki vermesi üzerine yapılan aramada İran uyruklu olduğu tespit edilen Jelal Mirbazi isimli şahsın valizinin zula kısmına gizlenmiş toz esrar maddesi bulundu.

Gözaltına alınan ve daha sonra Siverek ilçe emniyet müdürlüğüne getirilerek ifadesi alınan şahıs ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Siverek ceza evine gönderildi.

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

Önceki haber : Siverek cezaevinde yangın tatbikatı

uyusturucu-yakalandi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kurdi–Der’ den Kürtçe kursu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde geçtiğimiz ay içerisinde faaliyete geçen Kürt Dilini Araştırma ve Geliştirme (Kurdi-Der) Derneği vatandaşlara Kürtçe kursu veriyor. İlçenin Nedim Çobanoğlu Caddesi üzerinde bulunan dernek binasında aralarında öğretmen, memur ve Siverekli vatandaşlarında bulunduğu kursiyerlere Kürtçe eğitimi verdiklerini belirten Kürt Dilini Araştırma ve Geliştirme (Kurdi-Der)  Başkanı Kadri Aker kursla ilgili […]