Talasemi Derneğinden Moral Gecesi

Merkezi Şanlıurfa bulunan ‘Bir Damla Kan Talasemi Derneği’ Siverek Belediye Başkanlığının katkılarıyla derneğin kuruluşunun birinci yılı nedeniyle Cudi Paşa Belediye Sosyal tesislerinde düzenlenen gecede çoğunluğu Talasemi hastası çocuk gönüllerince eğlendi.

Düzenlenen yemekli geceye Türkiye Talasemi Federasyon Başkanı Ali Kılıç, Bir damla Talasemi Dernek Başkanı İbrahim Dizlek Belediye encümen üyeleri ilçede bulunan Sivil toplum kuruluşun temsilcileri ve hasta yakınları katıldı.

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Halk müziği topluluğunun sahne aldığı gecede çocuklar gönüllerince eğlendiler.

Gecede derneğin faaliyetlerini anlatan dernek Başkanı Dizlek Şanlıurfa’da 620 hasa bu hastalarımızdan 118’i lösemi hastasıdır.2014 yılında ilimizde bulunan hastalarımızın 24 tanesine ilik nâkili yapıldı, şu anda 44 hastamız ilik nakli çalışmaları için il dışında bulunuyor hastalarımızın ve yakınlarının barınma ve ekonomik sıkıntıları bulunuyor Şanlıurfa da bulunan hastanelerimiz doktor ve teknik bakımdan yetersiz bulunuyor sağlık bakanlığından hastalarımızın tedavisi için hastanelerimizi doktor ve teknik donanım bakı iyileştirmesini hastalarımızın tedavilerinin Şanlıurfa’da yapılmasını talep ediyoruz”

Türkiye Talasemi Federasyon Başkanı Ali Kılıç Şanlıurfa’da bulunan derneğin çalışmalarına katkı suna kuruluşlara teşekkür etti. (Haber: Cuma Sarı)

Bir önceki haber : Siverek’te 2014 Yılında Nüfus Sayıları Nasıl Değişti?

talasemi-derneginden-moral-gecesi (1) talasemi-derneginden-moral-gecesi (2)

 

Eklenme Tarihi: 25 Aralık 2014 – Son Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2014 14:10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Next Post

Siverek’te Trafik Kazası: 1 Yaralı

Şanlıurfa Siverek karayolunun 2. kilometresinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı. Edinilen bilgilere göre Şanlıurfa Siverek karayolunun 2. kilometresi Oto Galericiler sitesi civarında virajı dönmeye çalışan Ali T. hâkimiyetinde bulunan 63 EZ 833 plakalı otomobil ile Şanlıurfa istikametinden Siverek istikametine seyir halinde olan Mahmut Ç. yönetimimde bulunan 63 EY […]