Belediye ekipleri ağaç için seferber oldu

Siverek Belediyesi Park ve Bahçeler müdürlüğü şiddetli rüzgârdan dolayı eğilerek devrilmek üzere olan çam ağacının zarar görmemesi için yoğun çaba harcadı.

Ekiplerin dayanıklı halatlar ile bağladığı çam ağacını daha sonra demir bariyerler ile destekledi.

Belediye Başkan Yardımcısı Murat Eyliyen konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Belediye hizmet binamızın önünde bulunan aile parkı içinde 15 yaşındaki çam ağacı şiddetli rüzgârdan dolayı eğildiğini gördük. Arkadaşlarımız ağacı kesmeyerek iş makinelerinin yardımı ve halatlar ile geri çekip demir destek sağlayarak ağacın zarar görmesini önledi. Belediye olarak ağaçlandırmaya önem veriyoruz.  15 yaşında olan bir ağacı kesmek yerine böyle bir koruma sağladık”

Önceki haberimiz : Siverek SGK müdürüne esnaflardan plaket

belediye-ekipleri-agac-icin-seferber-oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek'te Yoğun Kardan Eğitime Ara Verildi

Siverek ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle taşımalı sisteminin uygulandığı okullarda eğitime 1 gün ara verildi. Alınan bilgiye göre, yoğun kar yağışı bölgede etkisini sürdürüyor. Olumsuz hava koşulları nedeniyle 70 mahalleye ulaşım sağlanamıyor. Kırsal bölgelerde taşımalı sistemin uygulandığı okullarda ise eğitime 1 gün ara verildi. Siverek’e 50 kilometre mesafedeki Çıkrık […]