Kurt Saldırısında 12 Koyun Telef Oldu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Karacadağ bölgesinde Çıkrık köyü ve komşu mezralarda kurt saldırısı sonucu 12 koyunun telef olduğu iddia edildi. Yoğun kar yağışı altında bulunan Çıkrık’ta köye inen kurtların 12 koyunun yanı sıra bir eşek ve bir keçiyi de yediği belirtildi. 6 gündür elektriksiz kalan Karadağ bölgesinde bazı köylere elektrik verilmediği de ifade edildi.

Söylemez Köyü Muhtarı Ali Kaya, Karacadağ hattında 100’ün üzerinde köyde 6 gündür elektriklerin olmadığını belirterek, yetkililerden yardım talep ettiklerini söyledi. Kışın çok çetin geçtiğini dile getiren Kaya, Çıkrık ve bağlı birçok mezrada kurt saldırıları olduğunu, Asil Çayır, Küçük Bulaklı mezralarında 12 koyun, bir keçi ve bir eşeğin kurtlar tarafından telef edildiğini söyledi.

Küçük Bulaklı köyünde ikamet eden Nusret Türkmen, elektrik direklerinin 23 yıl öncesine ait tahta direklerden oluştuğuna dikkat çekerek, aradıklarını ancak tüm yetkililer tarafından ilgi görmediklerini söyledi. Kış ortasında olumsuz hava şartlarında yaşamanın zor olduğuna değinen Türkmen, yetkililerden ilgi beklediklerini dile getirdi.

Siverek‘e 60 kilometre mesafede bulunan Çıkrık köyünde son zamanların en ağır kışının yaşandığını söyleyen bölge sakinleri, olumsuz hava koşullarının yaşamı olumsuz etkilediğini söyledi.

Önceki haberimiz : Terk Edilen Eşeklere Aynı İş Adamı Talip

kurt-saldirisinda-12-koyun-telef-oldu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek'te Taş Değirmenlerin Sayısı Azalıyor

Taş değirmenler, modern fabrikaların kurulması nedeniyle son yıllarda pek kullanılmasa da halen Siverek ilçesinde tarihe tanıklık etmeyi sürdürüyor. Varlığı insanların ilk ziraat faaliyetlerine başladığı devirlere kadar dayanan taş değirmenlerin sayısı son yıllarda ciddi ölçüde düştü. Yaklaşık 40 yıl önce gözde olan değirmenlere olan ilgi her geçen yıl azalıyor. Siverek’te 1980’lerde […]