Siverek’ten kısa kısa asayiş haberleri

—İkametin kurşunladığı iddiası

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi Abdalağa Mahallesinde yaşayan F.K. isimli şahıs evin önünde silah seslerinin gelmesi üzerine polisten yardım istedi.

Alınan bilgilere göre ilçenin Abdalağa Mahallesinde yaşayan F.K. isimli vatandaş, evinin önünde silah sıkıldığını söyleyerek polise haber verdi. Polis ekipleri ikamet önünde yaptığı incelemede F.K. isimli şahsa ait evinin çevresinde 11 adet boş kovan tespit etti.

Polis, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

—8 adet güvercinin çalındığı iddiası

İlçenin Hasan Çelebi mahallesinde A.A. isimli şahıs evinde beslediği 34 güvencinin çalındığını iddia etti.

Edinilen bilgilere göre, Hasan çelebi mahallesinde yaşayan A.A. isimli şahıs polise verdiği ifadesinde şunları kaydetti:

“Evin kapısını yedi farklı kilitle kilitleyerek evden ayrıldım. Daha sonra eve geldiğimde evin kapısında her hangi bir zorlama olmadığını, ancak evin havalandırma penceresinin sökülmüş olduğunu fark ettim, polisi arayarak yardım istedim, evimde bulunan 8 adet güvercinimin yerinde olmadığını çalındığını fark ettim”

İkamete giden polis ekipleri evde yaptıkları incelemeler sonucunda kimliği belirsiz kişi ve kişiler tarafından çalındığını meydana gelen hırsızlıkla ilgili soruşturma başlatıldı.

—Evden hırsızlık

İlçenin Haliliye mahallesinde ikamet eden S.T. ye ait evin penceresinden hırsızlık amacıyla giren kimliği belirsiz kişi ve kişiler tarafından evde yatak odasında bulunan cüzdan içerisinden 5 adet cumhuriyet altını, 1 adet çeyrek altın ve yarım altının çalındığını belirterek kişi ve kişilerden şikâyetçi oldu.

Polis ekipleri evde yaptığı incelemenin ardından meydana gelen hırsızlıkla ilgili soruşturma başlattı.

—Camide namaz kılan şahsın ayakkabını çaldılar

İlçenin Güney Mahallesinde Nedim Çobanoğlu Caddesi üzerinde bulunan Nedim Çobanoğlu caminde cami cemaati olan M.G. isimli şahıs camiye ikindi namazını kılmaya gittiğini beyan ederek ayakkabısını çalan şahıslardan şikâyetçi oldu.

M.G. isimli şahıs polise verdiği ifadesinde, İkindi namazını kılmak için camiye geldim, ayakkabımı çıkarak cami ayakkabılığının arkasına bıraktım. Namaz sonrasında dışarı çıktığımda ayakkabımı çalmışlardı, bir çift mavi renkli markalı 42 numaralı ayakkabımı çalan kişi ve kişilerden davacı ve şikâyetçiyim” dedi.

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

siverekten-kisa-kisa-asayis-haberleri

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yetkililer, Telefon Dolandırıcılarına Karşı Uyardı!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde son günlerde telefon aracılığıyla birçok vatandaş dolandırıcılık şebekeleri tarafından arandıklarını belirterek emniyet güçlerinden yardım istedikleri belirtildi. İlçe Emniyet Müdür Vekili İbrahim Arpacı, son bir ayda 6 vatandaşın bu şikâyetle emniyete gelip bilgi alıp yardım istediğini belirtti. Arpacı: “Vatandaşlarımız bu konuda duyarlı olsunlar. Kendileri sipariş vermedikleri halde bir […]