Siverekli Öğrencilerin Sabah Çorbası Belediyeden

Siverek Belediyesinin sağladığı bina ve çorba dağıtım yerleriyle Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi her sabah çoğunluğu öğrenci, yaşlı vatandaşlar ile Suriyeli ve Kobanili ailelere sıcak çorba ve ekmek ikramında bulunuyor.

İlçenin Kale Mahallesinde bulunan Siverek Belediyesine ait 1 ve 2 nolu taziye evlerinin üçüncü katında Büyükşehir belediyesine ait çorba evinde mesai saat gece 02.00’de başlıyor. Çorba evi görevlileri mutfakta hazırladıkları çorbaları araçlarla ilçenin Hürriyet ve Cumhuriyet caddelerinde bulunan çorba dağıtım merkezlerine getirerek sabah erken saatlerde çoğunluğu öğrenci, yaşlı vatandaş, Suriyeli ve Kobanili ailelere sıcak çorba ve ekmek dağıtımı yapıyor.

Sabah verilen çorbadan en çok erken saatlerde okula giden öğrenciler, bazı esnaflar ile köyden gelip hayvan pazarına giden vatandaşlar yaralanıyor.

Günde yaklaşık Bin 500 ile 2 Bin kişiye çorba dağıtımını yaptıklarını belirten Çorba evi sorumlusu Cevdet Ökenek yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Siverek Belediyesinin sağladığı çorba evi binası ile iki dağıtım merkezinden Büyükşehir Belediyemiz vatandaşlara ücretsiz çorba ve ekmek ikramında bulunuyor. Genelde öğrenciler çorba evi ve dağıtım merkezlerinden yararlanıyor. Ayrıca ülkelerindeki iç savaştan kaçıp ilçemize gelen Suriyeli vatandaşlar ile Kobanili aileler yaralanıyor, ihtiyaca göre çorba sayısı artırılabiliyor”

Kobani’deki çatışmalardan kaçan üç aile kurdukları çadırlarda yaşamını sürdürürken çorba evinden her sabah bir kova çorba ile ekmek alıyor. Çevrede bulunan Suriyeli ve Kobanili 50 aile çorba evlerinde her sabah faydalanıyor. Öğrenciler, yaşlılar ve Kobanililer yapılan hizmetlerden dolayı belediye çalışanlarına teşekkür etti.

siverekli-ogrencilerin-sabah-corbasi-belediyeden (1) siverekli-ogrencilerin-sabah-corbasi-belediyeden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek'te Kamyonun Çarptığı Kadın Ağır Yaralandı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde meydana gelen trafik kazasında kamyonun çarptığı yaya kadın ağır yaralandı. Edinilen bilgilere göre Siverek Şanlıurfa kara yolunun 2 Km si otogar kavşağında meydana gelen trafik kazasında karşıdan karşıya geçmek isteyen Ayşe Şeker(40) simli bayan karşıdan karşıya geçmek isterken Şanlıurfa istikametine gitmekte olan V. Ateş yönetiminde bulunan 01 […]