Siverek’te Hitabet Yarışması

Şanlıurfa Siverek Yusuf Sami Anadolu İmam Hatip Lisesi 11- E Ve 11-F sınıfı öğrencileri tarafından hitabet uygulama dersi kapsamında “Hitabet Şöleni” isimli program düzenlendi.
Okul konferans salonunda düzenlenen Programda Zehra Akpınar tarafından okunan Kur’anı kerim tilaveti ile başladı.

Açılış konuşmasını Hitabet Dersi Öğretmeni Sümeyra Şahin yaptı. Program slâyt gösterisinin ardından Şefika Denizli ve Büşra Fıratoğlu’nun hazırlamış olduğu “Ey İman Edenler” adlı şiir dinletisin ardından Betül Akgeyik tarafından hazırlanan “Tahkiki İman Sahiplerinin Özellikleri” konulu konuşma ile devam etti.

İman’ın tarifi ve özellikleri hakkında bilgiler veren Akgeyik, sahabelerin imani özelliklerinden tablolar sundu.

Program Okul Müdür Yardımcısı Hasan Çiftel tarafından yapılan kapanış konuşmasında programda emeği geçenlere teşekkür edip öğrencileri kutladı, benzeri etkinliklerin devam edeceğini belirtti.

siverekte-hitabet-yarismasi (1) siverekte-hitabet-yarismasi (2)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek Belediyesi eğitime katkı sunmaya devam ediyor

Gençlik ve Spor Bakanlığını tarafından düzenlenen ‘Tecrübe Konuşuyor’ adlı programa davet edilen öğrenciler Siverek Belediyesi tarafından tahsis edilen araçlarla katıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığının tüm illerde gerçekleştirmiş olduğu ‘Tecrübe Konuşuyor’ projesi kapsamında projenin Şanlıurfa ayağına Siverek’ten 80 öğrenci davet edildi. Şanlıurfa’da proje kapsamında spor programcısı Ersin Düzen ile oyuncu ve […]