Siverek Halkından Kan Bağışına Yoğun İlgi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Kızılay kan toplama kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. İlçenin Hürriyet Caddesi üzerinde kan bağışı toplayan Kızılay tırına kan vermek için gelen vatandaşlara kan vermek için uzun süre kuyrukta beklediler.

Siverek’te üç gün boyunca kan toplama kampanyasının devam edeceğini belirten Kızılay kan toplama kampanyası sorumlusu Doktor Murat Karaçizmeli,  yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Öncelikle Siverekli vatandaşların duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum. Üç gün boyunca ilçede kan bağışını kabul edeceğiz. Hedefimizde 500 ünite kan toplama vardı, yoğun ilgiden dolayı ilk günde bile 300 kişiye ulaştık. Kan vermenin insani yönünün yanı sıra sağlık açısından da büyük önem taşıyor. Kan vermek dalağın yükünü hafifletiyor, beyin kanamasını ve kalp krizini önlüyor”

Kan bağışında bulunan İsmail Bucak yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Kan vermek ibadet kadar hayırlı bir iştir, vatandaşlarımızın kan vermek için sıraya girmeleri beni bir Siverekli olarak gururlandırdı. Hemşerilerime teşekkür ediyorum”

siverek-halkindan-kan-bagisina-yogun-ilgi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Yatırım Programı

Karacadağ Kalkınma ajansı 2015 yılın yatırım programını Siverek’te düzenlediği toplantıda yatırımcılara program tanıtıldı. Siverek Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığı ile Karacadağ Kalkınma ajansını birlikte düzenlediği toplantı Ticaret ve Sanayi odası salonunda çok sayıda yatırımcının katılımıyla gerçekleşti. Slayt eşliğinde Karacadağ kalınma Ajansı Uzmanları Armağan Tanrıkulu ile Elvan Atasoy tarafında düzenlenen toplantıda […]