Siverek Kaymakamı Hamza Erkal’ın Karne Mesaisi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 74 bin 67 öğrencinin karne ilçede Cuma İbiş ortaokul ile Selimpınar ilkokulunda düzenlenen karne törenine katılan İlçe Kaymakamı Hamza Erkal öğrencilere karnelerini verdi Başarılı olanlara çeşitli ödüller verdi.

Kaymakam Erkal Öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “On beş tatilde oynayın eğlenenin dersleri bir kenara bırakın ama bol bol kitap okuyun, dünyanın en güzel duygusu kitap okumaktır fakat derslerinizi de boş bırakmayın, dersi zayıf olanlar derslerine sarılıp çalışırlarsa başarılı olacaklarına inanıyorum hepinize iyi tatiller ve başarılar diliyorum.”

İlçe Kaymakamı Erkal daha sonra 26–27 Kasım’da yapılan temel eğitimden ortaöğretime geçiş (TEOG) sınavlarında, Siverek’ten başarılı olup Türkiye ortalamasında dereceye giren 6 öğrenci ile ailelerinkinde katıldığı yemekte bir araya geldi.

Belediye Sosyal tesisleri Tarihi Cudi Paşa konağı yenilen yemeğin ardından öğrencileri ve ailelerini kutlayan İlçe Kaymakamı Hamza Erkal başarılı 6 öğrenciyi birer altı ve çeşitli hediyeler vererek kutladı başarılarının devamını diledi.

Kaymakam Erkal ilçede eğitim seviyesine büyük önem verdiklerin belirterek Siverek’te ki öğrencilerin başarı oranlarını yükselmesi için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağını belirtti.

siverek-kaymakami-hamza-erkalin-karne-mesaisi (1) siverek-kaymakami-hamza-erkalin-karne-mesaisi (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek'te 74 Bin Öğrenci Karne Aldı

Tüm ülkede öğrenciler için bu sabah ders zili karne heyecanıyla birlikte farklı çaldı. Türkiye genelinde milyonlarca öğrenci bu sabah karne heyecanı yaşarken aynı heyecan Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde de yaşandı. İlçede eğitim ve öğretime devam eden anaokulunda 4 bin 35, ilkokulda 31 bin 217, ortaokulda 25 bin 874, liselerde eğitim gören […]