Şanlıurfa’dan Getirilen Develere Alıcı Bulunamadı

Bir zamanlar Siverek ilçesinde taşımacılıkta kullanılan büyük şölenlerde kurban edilen develer bölgede artık bulunmadığı ve ne taşımacılıkta nede büyük şölenlerde kullanılmadığı için ilçede artık kimse develere rağbet göstermiyor.

Beş gün önce ticaret amaçlı Şanlıurfa’dan getirilen develer alıcı bulamazken, yıllardır hayvan pazarında deve görmeyen vatandaşların ilgisini çekti. Bazı vatandaşlar iki devenin önünde hatıra fotoğraflı çektirdi.

Satış için develeri Şanlıurfa’dan getirdiğini belirten Ahmet Sürücü isimli satıcı beş günden beridir develere alıcı bulamadığını burada satamadığı develeri başka illere götüreceğini belirtti.

Pazar esnafı ise ilçede artık kimsenin deve beslenmediğine dikkat çekerek, develerin ilçe hayvan pazarında alıcı bulamayacağını söyledi.

sanliurfadan-getirilen-develere-alici-bulunamadi (1) sanliurfadan-getirilen-develere-alici-bulunamadi (2)

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek'te hatalı ilaç kullanımı 120 koyunu telef etti!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Güvercin köyünde yanlış ilaç kullanımından 120 koyun telef olduğu iddia edildi. İddialara göre, Güvercin köyünde hatalı ilaç dozajı kullanımından dolayı Selahattin İnal’a ait 120 koyun telef oldu. Telef olan hayvanların sahibi Selahattin İnal, “400 koyun için aldığımız ilacı 120 koyun üzerinde kullandık. Koyunların 120 tanesi de telef oldu. Telef olan […]