Siverek’te Asayiş Haberleri

Siverek‘te Motosiklet Hırsızlığı İddiaları

Siverek ilçesi Şair İbrahim Rafet Mahallesinde S.K. isimli şahıs emniyet müdürlüğüne giderek akşam saatlerinde evinin önüne park ettiği 63 N plakalı motosikletinin çalındığını iddia ederek şikâyetçi oldu.

Aynı mahallede ikamet eden A.K. isimli kişi de 63 EZ plakalı motosikletinin gece saatlerinde evinin önünden çalındığını iddia ederek polise verdiği ifade de “Gece saat 21.00’de eve gittim ve motosikletimi evin önüne park ettim. Saat 23.00 sıralarında geri döndüğümde motosikletimi bulamadım. Çevredekilere sordum gören kimseyi bulamadım. Motosikletimin bulunmasını istiyorum. Şikâyetçiyim” dediği öğrenildi.

Öte yandan ilçenin Yenişehir mahallesinde ikamet eden M.K. evinin önünde zincirle kilitlediği motosikletinin kilidinin kırılarak çalındığını iddia ederek polise başvurdu.

Emniyet ekiplerinin çalınan motosikletleri bulmak için soruşturma başlattığı belirtildi.

Siverek‘te güvencinlerinin çalındığını iddia etti

İlçenin Kale mahallesinde 20 adet güvercininin çalındığını iddia eden A.A. isimli şahıs polisten hayvanlarının bulunması için yardım istedi. A.A. ifadesinde gece güvercinlerine yem verdiğini, sabah uyandığında ise kümeste bulunan 25 güvercininden sadece 5 tanesinin yerinde olduğunu söylediği bildirildi. Zararının 15 Bin TL civarında olduğunu iddia eden A.A. hırsızların bulunması için şikâyetçi olduğu belirtildi.

Siverek‘te yakınlarının kayıp olduğunu iddia edenler karakola başvurdu

Siverek Ayvanat mahallesinde B.K. isimli vatandaş öz kardeşi F.K’nin bir önceki gün sabah evden ayrıldıktan sonra bir daha eve dönmediğini belirterek yardım istedi. Edinilen bilgilere göre B.K. isimli şahıs Çocuk Büro Amirliğine giderek küçük kardeşi F.K’nin bir önceki gün sabah erken evden ayrıldığını ve 2 gündür kendisinden haber alamadığını iddia ederek polise başvurduğu öğrenildi. Kardeşinin hayatından endişe ettiğini söyleyen B.K. bulunması için polisten yardım istedi.

Öte yandan Haliliye mahallesinde ikamet eden H.K. isimli bayan Şehit Nihat Karakoca Polis Merkezine giderek kızı S.K.’nin kayıp olduğunu iddia ederek yardım istedi. Alınan bilgilere göre H.K., eşiyle beraber Şanlıurfa’ya hasta ziyaretine gittikleri, akşam 19.00 sıralarında eve döndüklerinde ise kızı S.K.’nin evde bulamadıkları iddia edildi.

Polis, kayıp şahısları bulmak için soruşturma başlattı.

-Merdivenden düşen kadın ağır yaralandı

Gülabibey mahallesinde H.S. isimli kadın yıkadığı çamaşırları çatıda kurulamak için merdivenleri çıktığı sırada dengesini kaybederek düştü. Aile bireylerinin durumu fark etmesi üzerine yaralı kadın Siverek Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hayati tehlikesi bulunan H.S. Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Hastanesine sevk edildi. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

-Bıçaklanan Suriyeli şahıs ağır yaralandı

İlçenin Kale mahallesi Gerger Caddesi üzerinde gece saatlerinde M.O.A. isimli Suriyeli şahsın kimliği belirsiz kişi veya kişilerce bıçakla yaralandığı iddia edildi.

Bıçaklama olayını görenlerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri yaralıyı Siverek Devlet Hastanesine kaldırdı. Burada ilk müdahalesi yapılan M.O.A. hayati tehlikesinin bulunmasından dolayı Şanlıurfa’ya sevk edildi. Polis, yaralama olayına karışan kişi yâda kişileri bulmak için soruşturma başlattı. (Haber: Eyüp Tahtacı)

asayis-haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek Çöplüğü Neden Kaldırılmıyor?

Mustafa ATLI/Özel Haber Şanlıurfa’nın en büyük ilçelerinden olan ilçede temel sorunlardan biri olarak sürekli gündeme getirilen, mevcut bulunduğu alandan kaldırılması istenen çöplüğün bir an önce kaldırılması istendi. Siverek’i il Yapma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Abdul Vahap Bayram konuyla ilgili defalarca ilçe belediyesi ve Büyükşehir belediyesine yazılı başvuruda bulunduklarını belirtti. Bayram, […]