Yağışlar Çiftçileri ve Besicileri Sevindirdi

Siverek ilçesinde bu yıl düşen yeterli yağış bölge çiftçisini sevindirdiği kadar bölgede geçimini çiftçilikle yapan özellikle Karacadağ bölgesinde ki alanda bulunan çobanlar düşen yağışlardan memnun olduklarını belirttiler.

Tarıma elverişli arazilerin çok az olduğu Karacadağ bölgesinde ki köylülerin büyük bir çoğunluğu küçük ve büyükbaş hayvancılıkla yaparak geçimlerini sağlıyorlar.

Bölgede bulunan çobanlar kar yağışının ardından eriyen karların altında yetirince ot yeşerdiğini dikkat çekerek bu yıl tarım ve havyacılık açısından bereketli bir yıl olduğunu belirttiler.

Soydan köyünde çobanlık yapan Eyüp Keder yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Bölgeye yeterince yağış düştü. Özellikle Karacadağ bölgesine çok kar yağdı, yağan karın erimesinin ardından taşlık anlarda bile otlar yeşerdi. Hayvanlarımız doyuyor, bu yıl bereketli bir yıl olacağına inanıyorum”

Siverek Ziraat Odası Başkanı Cuma Polatoğlu bölgede düşen yağışın çiftçilerin olduğu kadar besicileri de sevindirdiğine dikkat çekerek, “Umuyoruz ki bu yıl bereketli oldu şu ana kadar her hangi bir sıkıntı yok inşallah hasat sonuna kadar güzel geçer” dedi. (Haber: Şükrü Dolaş)

yagislar-ciftcileri-ve-besicileri-sevindirdi (1) yagislar-ciftcileri-ve-besicileri-sevindirdi (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

İrfan Gazetesi, TRT Gap Radyosunun Konuğu Oldu

Bölgenin en eski gazetelerinden olan 1923 yılında kurulup o gün bugündür Siverek kentinin aydınlığı ve gelişmişliği için çaba sarf eden, her zaman haklının yanında olup tarafsız yayın ilkesiyle binlerce okurun yüreğine taht kuran İrfan Gazetesi basın dünyasının da ilgisini çekiyor. Bu güne kadar birçok ajans ve gazeteye haber konusu olan […]