Sivereklilerin Yeni Kütüphane Binası Talebi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 1965 yılından beridir farklı binalarda faaliyet gösteren İlçe halk kütüphanesinde bina yetersizliğinden dolayı yoğunluk yaşanıyor.

Daha önceki dönemlerde tarihi Hükümet Konağında faaliyetlerini sürdüren ilçe halk kütüphanesi, Nedim Çobanoğlu Caddesi üzerinde bulunan Kızılay binasına taşındı. Ancak vatandaşların ve öğrencilerin kütüphaneye olan talepleri dolayısıyla kütüphanede yoğunluk yaşandığını belirten İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Ali Lale yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Kütüphanemizin bir yıllık okuyucusu 120 bin kişiye ulaştı. Yeni bina talebimiz bulunmakta olup bu yönde çalışmalarımız devam etmektedir. Kütüphanemizde her alanda her türlü kaynakların yer aldığı 22 bin kitabımız mevcut. Vatandaşlarımızın ödünç olarak bizden tahsis ettiği kitaplar ortalama yılda 16 bini buluyor, üye sayımız şuan 2 bin 312’dir. Yeni bir binaya kavuşmamız halinde okuyucu sayımız 200 bine ulaşacağı gibi vatandaşların taleplerini karşılayacak. 230 bin nüfuslu olan ilçemize inşallah önümüzdeki dönemlerde öğrencilerimizi ve okuyucularımızı yeni kütüphaneye kavuştururuz’’ (Haber: Lütfü Yalgı)

sivereklilerin-yeni-kutuphane-binasi-talebi (1) sivereklilerin-yeni-kutuphane-binasi-talebi (2)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Huzur Evlerinde Yol Yapım Çalışması Başladı

Siverek ilçe Belediyesi fen işleri ekipleri ilçede yeni oluşturulan yerleşim alanlarında yol yapım çalışmaları başlattı. Belediye Başkan vekili Hamdi Hatipoğlu çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Belediye Başkanı Hatipoğlu yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Siverek her gün gelişim gösteren nüfus ve konut alanıyla gelişen bir kent yeni yerleşim alanları oluşuyor yeni yerleşim alanlarımızın […]