Siverek Belediyesinin Eğitime Katkısı Devam Ediyor

Siverek Belediye Başkanlığı ilçede eğitim düzeyinin yükseltilmesi okulların fiziki yapılarının güzelleştirmesi amacıyla okullarda yeniden çevre düzenlemesi çalışması yapıyor.

Kendisi de yıllarca öğretmenlik yapan eğitimci hukukçu Belediye Başkanı Resul Yılmaz ilçede eğitim düzeyinin yükseltilmesi amacıyla belediye olarak hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaklarının altını çizerek şöyle dedi:

“Gelişmiş ve zengin toplumların temel taşında sağlam bir eğitim yapısı bulunuyor. Siverek’imizi emanet edeceğimiz yarınımız olan çocuklarımızın eğitim düzeylerinin yükseltilmesi amacıyla yaptığımız çalışmaların dışında okullarımızın fiziki yapısını iyileştirerek çocuklarımızın sağlıklı bir ortamda eğitim ve öğretimlerine devam etmeleri için iyi bir zemin hazırlıyoruz. İlçede bulunan tüm okullarımızın yolları ve iç çevre düzenlemelerini yapıyoruz. Okullarımızın tüm taleplerini kendi imkânlarımız ölçüsünde karşılamaya çalışıyoruz. Mehmetçik ilk okulunu Fen İşleri Müdürlüğümüz çevre düzenlemesini yeniden yaparak sağlıklı bir ortam oluşturuyor talep gelmesi halinde tüm okullarımızın eksiklerini gidermeye çalışacağız”

Okul idaresi özellikle yağışlı havalarda okulda ve bahçede sıkıntılar yaşanıldığını okulun oyun alanında sorunlar bulunduğunu belediye ekiplerin sıkıntıları giderdiğini katkılarından dolayı teşekkür ettiklerini belirtiler.

siverek-belediyesinin-egitime-katkisi-devam-ediyor-2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek Belediyesi Araç Filosunu Güçlendirdi

Siverek Belediye araç filosuna yeni araçlar katarak filosunu güçlendirdi. Siverek Belediyesi filosuna katılan yeni araçların müdürlüklere teslimini Destek Hizmetleri Müdürlüğü bahçesinde yaptı. Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğüne alınan aralarında arazi araçlarında bulunduğu beş yeni araç ile Destek Hizmetleri Müdürlüğü çevre aydınlatma hizmetlerine de kullanılmak üzere BOM ismi verilen […]