Suriyeli Kazım Abdullah Hayırseverlerden Yardım Bekliyor

Siverek ilçesine sığınan ve gözlerindeki rahatsızlık nedeniyle görme kaybı yaşayan Suriyeli Kazım Abdullah (35), sağlığına kavuşmak için destek bekliyor.

Gülabibey Mahallesi’nde eşi ve 7 çocuğuyla yaşayan Abdullah, hayırseverlerinin yardımlarıyla hayata tutunmaya çalışıyor. Halk arasında “tavuk karası” olarak bilinen gece körlüğü hastalığı nedeniyle görmede sıkıntı yaşayan Abdullah, sağlığına kavuşacağı günü “dört gözle” bekliyor.

Abdullah, Siverek Son Haber muhabirine yaptığı açıklamada, 25 yaşına kadar kısmen gözlerinin gördüğünü ancak her geçen gün durumunun kötüleştiğini söyledi.

Tedavisi için yaklaşık 5 bin dolara ihtiyacı olduğunu anlatan Abdullah, “Gözlerimin sağlığına kavuşması mümkün ama bunun için çok paraya ihtiyaç var. Gözlerim görmediği için çalışamıyorum. Bu konuda hayırseverlerin desteğini bekliyorum. Tedavim başarılı olursa çalışarak ailemin geçimini sağlayacağım. Onları başkasına muhtaç etmeyeceğim” dedi.

Abdullah, tedavi olamazsa 40 yaşında gözlerini tamamen kaybetme riskinin bulunduğunu sözlerine ekledi.

Hamra Abdullah ise daha önce kocasının tedavi için Ürdün’e gittiğini fakat sonuç alamadığını belirtti.

suriyeli-kazim-abdullah-hayirseverlerden-yardim-bekliyor (1) suriyeli-kazim-abdullah-hayirseverlerden-yardim-bekliyor (2) suriyeli-kazim-abdullah-hayirseverlerden-yardim-bekliyor (3) suriyeli-kazim-abdullah-hayirseverlerden-yardim-bekliyor (4)

WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek Gençlik Platformundan Erkal'a Ziyaret

Siverek Gençlik Platformu Yönetim Kurulu üyeleri ilçe Kaymakamı Hamza Erkal’ı makamında ziyaret etti. Siverek Gençlik Platformu Siverek’in tanıtımına katkıda bulunma ve kültürel değerlere sahip çıkmak amacıyla geçen sene Siverekli Yazar Mehmed Uzun anısına 2 gün süren ve çeşitli yazarların katıldığı sempozyum yapmıştı. Daha önce de çeşitli projeler yapan Gençlik Platformu, […]