Siverek SES: Cumartesi nöbete gitmeyeceğiz!

Siverek Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) temsilciliği Aile Sağlık Merkezleri (ASM) ve Toplum Sağlık Merkezlerine (TSM) getirilen Cumartesi nöbet tutma zorunluluğuna kaşı bir günlük iş bırakma eylemi düzenledi.

Güney mahallesinde bulunan Toplum Sağlığı İlçe Müdürlüğü önünde yapılan açıklamaya SES üyeleri ve doktorlar adına açıklama yapan SES Siverek Şube Başkanı Besim Altun, yeni yıl ile getirilen nöbet zorunluluğunun toplum sağlığını düşünmek bir yana, tehlikeye soktuğunu söyledi.

ASM ve TSM’lerde acil müdahale yapacak donanımın bulunmadığını belirten Altun, uygulama ile fazla olan iş yüklerinin artırıldığını dile getirerek, “Biz bu nöbeti tutmadık ve tutmayacağız. Bugünde hizmet vermeyerek uygulamanın doğru olmadığını, toplum sağlığını hiçe saydığını ve alet olmayacağımızı belirtiyoruz” dedi.

siverek-ses-cumartesi-nobete-gitmeyecegiz

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Haber

Siverek Belediyesi Fidan Dağıtımına Devam Ediyor

Siverek Belediyesi tarafından başlatılan ‘Yeşili Severek Daha Yeşil Bir Siverek’ kampanyası kapsamında kırsal alanda bulunan mahallelere ağaç dağıtımı sürüyor. Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Diyarbakır Orman Bölge Müdürlüğünden temin edilen 19 Bin 500 kızılçam ağacını kırsal alanda bulunan mahallelere dağıtımına devam ediyor. Kampanya kapsamında daha önce ilçe merkezinde bulunan kamu […]