Milletvekili Gülpınar’ın Siverek Temasları

Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar Siverek ilçesinde faaliyet gösteren 4 SODES kadın Kültür merkezi ile İlçe Kaymakamlığı Aile destek merkezi bünyesinde açılan girişimcilik kursuna katılan 57 bayanın girişicilik sertifikasının törenine katılarak kadınlara sertifikalarını verdi.

İlçenin El Cabir Anadolu endüstri meslek lisesi salonunda düzenlenen törene Milletvekili Gülpınar’ın yanı sıra İlçe Kaymakamı Hamza Erkal, KOSGEB Şanlıurfa İl müdürü İdris Erkeksoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferit Karaoğlu, AK Parti İlçe Başkanı İlhan Çelik, Kursiyer bayanlar ve yakınları katıldı.

SODES 2 Nolu Kadın Kültür Merkezi Müdürü Seval Avcı ilçede SODES kadın kültür merkezlerinin çalışmalarını anlatarak katılımcılara teşekkür etti.

İlçe Kaymakamı Erkal törende yaptığı konuşmada kadınların eğitimine, meslek edinmelerine verdiği önemi belirterek şunları kaydetti: “Bugün Siverek’in en mutlu günlerinden birini yaşıyoruz, kadınlarımızın eğitimlerine bir nebze olsa katkıda bulunuyorsak ne mutlu bize, Siverekli bayanların eğitimlerine katkı sunmaya devam edeceğiz”

Törende bir konuşma yapan Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, toplumda kadının önemine vurgu yaparak şunları kaydetti: “Kadınlarımızın eğitimine sağladıkları katkıdan dolayı Başta kaymakamımız Hamza Erkal ile Seval Avcı hanım efendiye teşekkür ediyorum. Siverekli kadınlara verilen bu eğitimlerin önemini bu gün kavrayamazsak ilerde bu eğitimlerin ne kadar faydalı olduğunu hep beraber göreceğiz, verilen eğitimlerin maddi kazanca dönüşmesi amacıyla elimizden geleni yapacağız, alınan sertifikaların sadece duvarda kalmaması için, istihdama dönüştürülmesi için elimizden geleni yapmaya çalışacağız, ilçemizde bir organize sanayinin olmaması bir eksiklik neden yapılmadı, kim yapmadı tartışmasına girmek istemiyoruz, Organize sanayi sitesi çalışmalarımız ancak belediyeyi kazanmamızla anlam kazandı. Yeri gelmişken belediye seçimlerinden verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyorum. Benim için en büyük mesele Siverek’te organize sanayinin kurulması meselesidir bire bir takip ediyorum çalışmalar hızla devam ediyor, önemli olan sadece kadınlarımız için değil gençlerimiz içinde iş istihdamını sağlamaktır, bu benim için öneli bir hizmet olacak, elbet yol su elektrik sorunu önemlidir fakat insanlarımıza istihdama da önemlidir. Memleketimizde yanlış bir algı var sanılıyor ki kadın sorunlarıyla sadece kadınlar ilgilenir, oysa erkek olmazsa kadınlarımızın zaten birçok sorunu da olmaz, madem kadınların sorunlarının büyük çoğunluğu erkeklerden oluşuyorsa bizde erkek milletvekili olarak kadınların sorunlarıyla daha çok ilgileneceğiz”

Konuşmaların ardından katılımcılar girişimcilik sertifikası almaya hak kazanan 57 bayana sertifikaları verildi.

milletvekili-gulpinarin-siverek-temaslari (1) milletvekili-gulpinarin-siverek-temaslari (2) milletvekili-gulpinarin-siverek-temaslari (3) milletvekili-gulpinarin-siverek-temaslari (4)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek'te Şüpheli Valiz Paniğe Neden Oldu!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir apartmanın önüne bırakılan valiz çevrede kısa süreli korku ve heyecanın yaşanmasına neden oldu. İlçenin Güney Mahallesi 15. sokak üzerinde bulunan bir apartmanın önüne kim veya kimler tarafından bırakıldığı belirlenemeyen bir valizi gören çevre sakinleri polisi arayarak durumu bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi […]