Siverek Gençlik Platformundan Gülpınar’a Ziyaret

Siverek dışında çeşitli üniversitelerde eğitim gören ve bazı Siverekli gençlerin bir araya gelerek oluşturduğu Siverek Gençlik Platformu Şanlıurfa AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar ile görüştü.

T.B.M.M. binasına giden platform teşkilatlanma sorumluları Sidar Bezeng ve Barış Atamışgöray önümüzdeki dönemde hazırladıkları bazı Kültür ve Sosyal etkinlikleri projelerini Milletvekili Gülpınar’a sundu. Gülpınar’ın platform tarafından hazırlanan projeleri desteklediği belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Siverek Gençlik Platformu Basın Sözcüsü Hüseyin İnanır “Geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz ‘Siverekli Yazarlar Mehmed Uzun Anısına Gençlerle Buluşuyor’ etkinliğimiz bir çok kesim tarafından olumlu tepkiler aldı. Bizde bundan yola çıkarak yeni projeler hazırladık. Projelerimiz henüz tasarı aşamasında olduğu ve olgunlaşmadığı için açıklayamıyoruz. Projelerimiz için gerekli şartlar meydana geldiğinde bunları sizlerle paylaşacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek’te Ana Dil Günü Etkinliği

Siverek ilçesinde 21 Şubat Dünya anadil günü etkinliği kapsamında davul zurna eşliğinde yürüyüş ve basın açıklaması yapıldı. Birleşmiş Milletlerin (BM) Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü UNESCO’UN 1999 Tarihinde almış olduğu 21 Şubat’ı “Uluslararası Anadil Günü” ilan etmesiyle her yıl Dünyada ana dil günü olarak kutlanıp çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Etkinlikler kapsamında […]