Hizmet için illaki Milletvekili olmak mı gerekiyor?

Dünyanın en güzel hizmet anlayışı Allah’ın kullarına ve yarattığı doğanın daha güzel ve verimli olması için çaba göstermektir.

İnsanlara hizmet ederken bence insanın tek bir düşüncesi olmalı oda sırat köprüsünden geçmek adına mazlumların duasını almaktır.

Her seçim döneminde olduğu gibi; bu seçim döneminde de halka ve hakka hizmet etmek için çokça insan yola çıkmaya başladı.

Yani milletvekili olmak için kollar sıvandı, aylardır aranmayan eş, dost aramaya başlandı.

Siyaset arenası hareketlendi, sormayın. Toplumun her kesiminde aday adaylarına rastlamak mümkün, Bu Demokrasi adına güzel bir gelişmedir.

Şimdiden tüm aday adayı arkadaşlara başarılar diliyorum. Hiç kimsenin adaylığına bir itirazım yok benim itirazım bu arkadaşların halka hizmet anlayışları ve bakış açılarınadır.

Halka hizmet etmenin tek yolu acaba Türkiye Büyük Millet Meclisinden mi geçiyor?

Ya da belediye riyaset makamından yalnız mı geçiyor?

Yani halka hizmet etmenin başka yolu yok mu?

İllaki Milletvekili olmak mı gerekiyor?

İktidar Partisi olan Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili olmak amacıyla yaklaşık üç yüz siyasetçi Şanlıurfa’da başvuruda bulunmuş.

Toplamda 12 Milletvekili çıkaracak bir kentten sadece iktidar partisinden 299 kişi içinde diğer partiler ve bağımsız adayları katmıyorum.

Bilindiği gibi İktidar Partisinden aday adayı olmak için kişi başına Partiye beş bin TL yatırma şartını yerine getirmeyen listeye giremez.

Türkiye’de aday adaylarının verdiği parayı hesaplamaya benim matematiğim yetmez. Halk ve Hakka Hizmet etmenin yolu demek ki 5 Bin TL yatırmaktan geçmemeli.

Gerçekten; amaç halka ve hakka hizmet ise bunun birçok yolu var. Parayı veren düdüğü çalar anlayışından uzak, sırat köprüsünden geçmek için benim bildiği tek yol ve geçiş bileti mazlumun hayır duasını almaktır.

Gerçekten Milletvekilliği süresince Allah’ın rızasını almak adına, Halk adına, milletvekilliği yapan siyasetçilerimize diyecek bir lafımız yok, Allah yollarını açık tutsun.

Şimdi gelelim Aday adaylarının içinde listeye girmeyecek olan siyasetçilerimize:

Öncelikle vatandaş olarak sizlerden beklentimiz; listeye girmediğiniz için, partinizden yakınlarınıza kızıp, küsmeyin ve hiç üzülmeyin halka hizmet etmek için birliğinizi dağıtmayın. Kendinize göre bir hesap yapın; aday adaylığı için yatırdığınız toplam paralarla Şanlıurfa’nın her hangi bir köyünde 16. Derslik bir okul ve lojman yapabilirsiniz, bu parayla yaklaşık 15 bin yoksula yoksul aile başına 100 TL gıda yardımında bulunursunuz. 7 Bin öğrenciye öğrenci başına 200 TL eğitim desteği verebilirsiniz. Parasızlıktan evlenemeyen onlarca gencin düğününü yapabilirsiniz…

Amaç Hakk’a ve halka hizmet ise, gelin Şanlıurfa’daki mazlumların yaşamını iyileştirmek için ‘Allah’ı ve Kullarını Sevenler Derneği’ kuralım.

Hizmet için her seferinde seçimleri beklemeyelim. Öyle bir çalışalım ki hem yoksullar gülsün, biz onların gülüşü sayesinde sıratı güle oynaya geçelim…

Amaç halka ve hakka hizmetse hizmettin yolu çoktur..

hizmet-icin-illaki-milletvekili-olmak-mi-gerekiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Gündüz Yanan Lambalar Tepkiye Neden Oluyor

Siverek ilçesinde sokakları ve caddeleri aydınlatan lambaların gündüz açık unutulması vatandaşların tepkisine neden oluyor. Siverek’i İl yapma ve Kalkındırma Derneği Onursal Başkanı Koçali Aymaz, gündüz yanık unutulan lambaların milli servettin hebası olduğuna dikkat çekti. Aymaz; “Uzun zamandan beridir ilçenin muhtelif yerlerinde gece aydınlatma lambaları gündüz kapatılmayarak açık tutuluyor. Bu konuda defalarca […]