Siverek Terziler Odasından Girişimcilik Eğitimi

Siverek Terziler Odası Başkanlığı kendi işini kurmak isteyen vatandaşlara  Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı(KOSGEB) iş birliğiyle 10 gün sürecek olan girişimcilik kursu Halk eğitim merkezi konferans salonunda başladı.

İlçenin Halk Eğitimi Merkezi binasında Terziler Odası Başkanlığınca KOSGEB tarafından kursiyerlere 10 günlük eğitim verileceğini belirten Terziler Odası Başkanı Mehmet Hanifi Ay yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Oda olarak daha önce KOSGEB tarafından 30 kişiye verilen eğitimin ardından kendi işini kurmak isteyen vatandaşlara belge verdik. Bu eğitimle birlikte şuan ikinci eğitimi vermeye başladık. Eğitimin ardından belge sahibi olan kişiler odamız tarafından yakın zamanda kurulacak olan Proje Ofisi tarafından kendi işini kurmak isteyen kişiler başvuru yaparak bilgi sahibi olabilirler, oda olarak bu tür faaliyetlerimiz devam edecek” dedi. (Haber: Eyyüp Tahtacı)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Halk Eğitim Merkezinden Çocuk Eğitimi Kursu

Siverek Halk Eğitim Merkezi tarafından kadınlara yönelik “Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri” kursu düzenlendi. Yaklaşık 3 ay boyunca hafta içi her gün verilen kursa, 100 kadın katıldı. Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ferit Akçalı, kursa kadınların ilgi gösterdiğini belirtti. Kursa katılmak isteyen kadınların merkeze başvurarak kayıt yaptırabileceklerini ifade eden Akçalı, kurs sonunda başarılı […]