Siverek’te 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri

Siverek ilçesinde bir grup kadın, bin çam fidanını toprakla buluşturdu. Siverek Belediyesi ve Orman İşletme Şefliği iş birliğinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği kapsamında Selimpınar Mahallesi’ndeki ormanlık alana, AK Parti Kadın Kolları üyeleri, bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kadın kursiyerler tarafından yaklaşık bin çam fidanı dikildi.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşe Çakmak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında ilçeyi yeşillendirmek adına yaklaşık bin çam ağacını toprakla buluşturduklarını söyledi.

Çakmak, “8 Mart Kadınlar günü dolayısıyla bugün fidan dikimi gerçekleştirdik, bu çalışmamızdaki amacımız Siverek’e bir orman kazandırmak yanında kadınlara yönelik son dönemlerde yaşanan şiddet ve cinayet olaylarının artık kadınların bu şekilde lanse edilmesi kadınların sadece bu olaylarla anılması değil, kadınların çevrelerinde aile içinde, yaşadığı toplumda merhamet, sevgi, timsali olarak görülmesi amacıyla bizde Siverek’e orman kazandırmak hem de bu konuda farkındalık yaratmak için böyle bir çalışma düşündük, katılan tüm bayanlara ve konuda desteklerini bizden esirgemeyen herkese kadınlar adına teşekkür ediyoruz” dedi.

Siverekli bayanlar 8 Mart dünya kadınlar gününde bizlere bu imkânı veren tüm yetkililere teşekkür etti. (Haber: Cuma Sarı)

siverekte-8-mart-dunya-kadinlar-gunu-etkinlikleri (2) siverekte-8-mart-dunya-kadinlar-gunu-etkinlikleri (4) siverekte-8-mart-dunya-kadinlar-gunu-etkinlikleri (3)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverekli işçi, Milletvekili aday adayı oldu

Uzun yıllardan beridir Siverek karayolları 96 Şube şefliğinde işçi olarak çalışan iş yerinde işçileri temsil etmek için sendikal mücadele içinde olan Ali Dusak Halkların Demokratik Partisi(HDP) ‘ten milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Milletvekili daya adaylık Başvurusunu Şanlıurfa HDP il örgütüne teslim ettiğini belirten Dusak gazetecilere yaptığı açıklamada Köyde doğduğunu daha […]