Siverekli işçi, Milletvekili aday adayı oldu

Uzun yıllardan beridir Siverek karayolları 96 Şube şefliğinde işçi olarak çalışan iş yerinde işçileri temsil etmek için sendikal mücadele içinde olan Ali Dusak Halkların Demokratik Partisi(HDP) ‘ten milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Milletvekili daya adaylık Başvurusunu Şanlıurfa HDP il örgütüne teslim ettiğini belirten Dusak gazetecilere yaptığı açıklamada Köyde doğduğunu daha sonra şehir merkezine  gelip liseyi  okuduğu yıllarda  1979- 1980  yılları arasında  yaşanan  olaylardan dolayı eğitimini  yarıda bırakıp  daha sonra  karayolları  genel müdürlüğü  bünyesinde  işçi olarak çalıştığını  belirterek şunları kaydetti” 1965 yılında Siverek’e bağlı Aşağıtaşlı köyünde doğdum. İlkokulu aynı köyde okudum. Ortaokulu Siverek’ te bitirdim. liseyi terk etmek zorunda kaldım.23 yıldır Karayollarında işçi olarak çalışıyorum . Aynı iş yerinde Yol iş sendikası işyeri baş temsilcisiyim. Evli 6 çocuk babasıyım. Her zaman ve her alanda emek sınıfının mücadele bayrağını yükseltmek için zalimlerin karşısında mazlumların yanında durmak için emek sınıfının mücadelesini ulusallaştırmak için Halkların Demokratik Partisinden aday adayı oldum. Aday olsam da olmazsam da işçi sınıfının haklı mücadelesinin bir neferi olduğumu her alanda demokratik hak ve özgürlükler konusunda mücadeleme devam edeceğime hiç bir arkadaşımın ve halkımın asla kuşkusu olmasın. Benim Her zemin demokratik mücadele alanıdır. Önemli olan kişilerin haklı mücadelelerine bağlı kalmasıdır. Mücadele sadece TBMM çatısı altında veya parlamentoda verilmez. Bence benim için Karayolları benim parlamentomdur? Sırf desinler ve birilerinden aferin almak için aday adayı olmadım, eğer bütün bu şartları taşıyorsam başta emek sınıfı ve halkım teveccüh ederse adayıyım. Ne ağayım ne patronum. Halktan gelen Halkçı biriyim. Siz değerli halkımın temsil etmek adına sizden yetki talebinde bulunuyorum” dedi (Haber: Şükrü Dolaş)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

AK Parti Siverek Gençlik Kolları Yönetimi Şekillendi

AK Parti Siverek Gençlik Kollarında yapılan olağan kongrede başkan seçilen Enis Taşdönderen 30 kişilik yeni yönetimini belirledi. Taşdönderen, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığına İhsan Konacak’ı getirdi. Teşkilat İşleri Başkanlığına Mahmut Durman, Seçim İşleri Başkanlığına İbrahim Şeker getirilirken Medya ve Tanıtım Başkanlığına Nurullah Hasçelik getirildi. -Listede 2 Bayana Yer Verildi Hacer […]