YGS Sınavı Öncesi Öğretmenlere Seminer

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 1996 yılında yapılan üniversite giriş sınavlarında kopya çekildiği iddiasıyla yapılan sınav hakları geri alındı, 19 yıl aradan sonra tekrar Siverek’te yapılacak olan “Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi” (ÖSYM) sınavlarında görev alacak öğretmenlere sınav güvenliği amacıyla iki gün boyunca seminer verilecek.

İlçenin Yenişehir Mahallesinde bulunan Eyüp cenap Gülpınar merkezinde yapılan seminere Sınav Hizmetleri Daire Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Yıldız, Milli Eğitim Müdürü Ferit Karaoğlu, Harran Üniversitesi Siverek Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Murat Sevgili ile sınavda görev alacak olan adaylar katıldı.

Bilgilendirme seminerinin açılış konuşmasını yapan Harran Üniversitesi Siverek Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Murat Sevgili şunları kaydetti.’’bu sınavların koordinatörlüğünü üstlenmeden önce mesai arkadaşlarımla birlikte bu işin ciddiyetinin farkındaydık, geçmişte yaşanan tatsız durumların tekrar etmemesi için ince eleyip sık dokumaya çalıştık, sahada salon üzerinde sizin bu sınav esnasında görevi yaparken göstereceğiniz titizlik, hassasiyet ve itina en önemli ayağını oluşturuyor, bu sınavda şüphesiz birçok arkadaşımız ilk defa görev alacağı için ve bu sınav Siverek’te uzun yıllardan sonra ilk kez yapılacağı için ÖSYM’nin bu anlamda daha titiz davrandığını bilmenizi istiyorum’’

Açılış konuşmasının ardından Sınav Hizmetleri Daire Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Yıldız sınavda görev alacak salon başkanları, gözetmenler ile görevli öğretmenlere sınav güvenliği, gizliliği ve uygulamalarına ait temel kuralları anlatarak slâyt gösterimi yaptı.

Slâyt sunumunun ardından eğitim semineri soru cevap şeklinde yaklaşık 2 saat sürdü, verilen eğitim seminerinin yarında devam edeceği belirtildi. (Haber: Lütfü Yalgı)

ygs-sinavi-oncesi-ogretmenlere-seminer (2)

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Başkan Yılmaz Mahalle Toplantılarını Sürdürüyor

Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz mahalle toplantılarına devam ediyor. Her hafta iki mahalle muhtarlığını ziyaret ederek, mahalle muhtarları ve mahalle sakinleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Resul Yılmaz mahalle toplantıları kapsamında beraberinde Belediye Başkan Yardımcıları ile daire müdürleriyle Hacıömer Mahallesine giderek Mahalle Muhtarı Muzaffer Pıçak ve mahalle sakinleriyle bir araya […]