Siverek KESK Bileşenlerinden ‘Kadınlar Günü’ Etkinliği

8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinlikleri Kapsamında Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde düzenlenen etkinliklerle devam ediyor. KESK Bileşenleri tarafından ilçenin Esmer Çayır mahallesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında Kobani’ye yardım amaçlı kalem satıldı, etkinliğe katılan kadınlara karanfil armağan edildi.

KESK bileşenleri adına düzenlenen etkinlikte konuşan Rahime Şahin, 8 Mart Dünya emekçi kadınlarının anlam ve önemini belirterek şunları kaydetti  “ Biz emekçi kadınlar olarak bizlere uygulanan, eşitsiz ve insan onuruna yakışmayan uygulamaları kabul etmiyoruz. Barış içinde özgürce yaşamak istiyoruz, şiddetin en uç noktası olan savaş mağduru kadınlara, dünyanın hangi bölgesinde olursa olsun yaşanan şiddete karşıyız”

Etkinlikler kapsamında yerel sanatçılar ile Eğitim Sen müzik gurubunun çaldığı parçalar eşliğinde katılımcı kadınlar halay çekerek gönüllerince eğlendiler.

8 Mart Dünya kadınlar günü etkinlikleri kapsamında Siverek Kadın Meclisi üyeleri Cumhuriyet meydanında bir araya gelerek günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Halkların Demokratik Partisi (HDP) eş başkanı Yıldız Alreşanlı yaptı.

Alreşanlı burada yaptığı konuşmada 8 Mart Dünya emekçi kadınların Dünyada ve Türkiye’de verdiği mücadele anlatıldı, Kobani’de Şengal’de yaşanan, kadın dramları ile  kadınların  mücadelesinde  örnekler  verdi. (Haber: Lütfü Yalgı – Cuma Sarı)

siverek-kesk-bilesenlerinden-kadinlar-gunu-etkinligi (2)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek Belediye Başkanı Yılmaz Kırsal Mahalleleri Gezdi

Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, hafta sonunu kırsal alanda bulunan mahallelerde mahalle sakinlerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Yılmaz, Mezra köyünde Belediye tarafından yapımı tamamlanan ‘Çok Amaçlı Mahalle Evi’nde incelemelerde bulundu. Mahalle sakinleriyle bir araya gelen Yılmaz, istek ve talepleri dinledi. Mahalleli, mahalle evine desteklerinden dolayı Yılmaz’a teşekkür etti. […]