YGS Öncesi Güvenlik Toplantısı

Siverek ilçesinde 19 yıl aradan sonra Pazar günü yapılacak üniversite giriş sınavı (YGS) öncesi ilçe kaymakamlığında güvenlik toplantısı düzenlendi. İlçe Kaymakamı Hamza Erkal Başkanlığında, Belediye Başkan Vekili Hamdi Hatipoğlu, Emniyet Müdürü İbrahim Arpacı, Jandarma Komutanı jandarma Binbaşı Ömer Karademir, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürü Sinan Yeşiltaş, Milli Eğitim Müdürü Ferit Karaoğlu ile Harran Üniversitesi Meslek Yüksek Okul Müdürü Prof. Dr Murat Sevgili katıldı.

Toplantıda, ilçede gerçekleştirilecek sınavın güvenliği, sınav merkezlerinin durumu, sınava girecek öğrencilerin karşılaşabilecekleri sorunların çözümü ve sınav öncesi ile sonrası yapılacak çalışmalar ilgili birimlerin görev yetki görüşüldü, alınacak tedbirler karara bağlandı.

Toplantıyla ilgili açıklamada bulunan Kaymakam Hamza Erkal ”İlçemizde yapılacak olan YGS sınavına 18 okul 1 cezaevi olmak üzere 19 merkezde yapılacak. Sınavlara ilçemizde 5300 öğrenci sınava girecek. Öğrencilerimizin ve velilerimizin rahat ve huzurlu bir ortamda sınava girmeleri ve sınav süresince de huzurlu bir ortamda sınavlarını tamamlamaları için ilgili birimlerle görüş alış verişinde bulunduk. Öğrencilerimize sınavda şimdiden başarılar diliyorum.”

YGS GÜVENLİK TOP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek’te Muzaffer Gürler Konseri

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Kadınlar Günü’ dolayısıyla Siverek’te konser düzenlendi, konserde ilahi sanatçısı Muzaffer Gürler sahne aldı. İlçenin Yenişehir Mahallesinde bulunan Kapalı Spor salonunda düzenlenen konsere Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’in eşi Turan Güvenç, Siverek Belediye Başkan Yardımcısı  Hasan Karakaş, Milli Eğitim Müdürü Ferit Karaoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı İlhan […]