Kaymakam Erkal’ın İnceleme ve Ziyaretleri

Siverek Kaymakamı Hamza Erkal ilçe emniyet müdürlüğünü ziyaretinin ardından, yenileme çalışmaları devam eden 110 senelik tarihi hükümet konağında incelemelerde bulundu.

Kaymakam Erkal Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek Emniyet Müdürü İbrahim Arpacı’dan YGS sınavı öncesi alınan ve alınacak güvenlik önlemleri hakkında bilgi aldı. Erkal daha sonra 1903 yılında İbrahim Paşa tarafından kesme bazalt taşlarla yaptırılan ve 1926 tarihine kadar vilayet binası olarak kullanılan tarihi yapıda başlatılan restorasyon çalışmaları inceleyerek bilgi aldı.

Erkal incelemelerin ardından yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “İlçemizde yenileme çalışmaları devam eden eski kütüphane binasındaki çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldık. Binanın tarihi dokusuna göre restorasyonu bittikten sonra yapılış amacına uygun olarak hükümet binası olarak kullanılacak”

NH8A3228 NH8A3210 NH8A3218


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yaşanan kazalardan ders almıyoruz

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 6 metre uzunluğunda ki demir boruyu otomobilin penceresinden dışarı çıkarıp taşıyan sürücü görenleri şaşırttı. İlçenin şehirlerarası otobüs terminali kavşağında Viranşehir karayolu istikametine giden otomobili gören vatandaşlar” yaşanan onca trafik kazalarından ders almıyor trafik kurallarına bir türlü uymuyoruz” yorumunu yaptılar