Şanlıurfa Talasemi Derneğinin Federasyon Üyeliği

Şanlıurfa Bir Damla Kan Talasemi Derneği geçen yıl yapılan görüşmelerin ardından Türkiye Talasemi Federasyonu’na üyelik başvurusu yapmış, yapılan değerlendirmenin federasyona üyeliği kabul edildi.

Dernek Başkanı İbrahim Dizlek yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Dernek olarak Şanlıurfa genelinde yürüttüğümüz çalışmaların daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde sürdürülmesi amacıyla Türkiye Talasemi Federasyonu’na üyelik başvurusu yaptık. Üyeliğimiz kabul edildi, bu amaçla mevcut sorunlarımız bulunmakta, şuan Şanlıurfa merkez ve ilçelerimizde Hematoloji, Onkoloji ve kan hastalıkları taşıyan 1200 hastamız bulunmaktadır.

Bu sorunlarımız gün geçtikçe ağırlaşıyor, dernek olarak Türkiye Talasemi Federasyonu’na üye olmamız inşallah bu sorunlarımızın çözümüne de katkı sunacaktır. Yöneticilerle görüşmelerimiz devam etmektedir, inşallah bu sayede ömür boyu hastalıklar ve sorunlarla mücadele eden hastalarımız ve ailelerine daha aktif bir şekilde hizmet vermeyi planlıyoruz” dedi.

Türkiye Talasemi Federasyonu Başkanı Ali Kılıç, Bir Damla Kan Talasemi Derneğinin Federasyona kayıt yapan 25. Üye dernek olduğunu söyledi.

Kılıç, “Federasyon olarak Türkiye genelinde hemoglobinopatiler konusunda çeşitli çalışmalarımız ve faaliyetlerimiz var. Uluslararası yapılan birçok etkinliğe katılma fırsatı bulduk, yeni tedavi yöntemleri, ilaç çalışmalarını takip ettik. Bütün çalışmaları ve yenilikleri federasyonumuza üye derneklerimize anında iletiyoruz. Bugüne kadar 24 derneğimiz federasyonumuza üyelik yaptırmıştı, Şanlıurfa derneğimizin de aramıza katılmasıyla bu sayı 25’e yükseldi. Bugünde Dernek Başkanımız İbrahim Dizlek’e Üyelik Belgesini teslim ettik” (HABER: CUMA SARI)

DSC_6523 DSC_6503 DSC_6505 DSC_6512

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yılmaz Çalışma Alanlarını Gezerek İncelemelerde Bulundu

Siverek Belediyesi kırsal ve merkez mahallerde alt ve üst yapı çalışmalarına devam ediyor. Kentin bir çok yerinde devam eden belediye hizmetlerini yerinde inceleyen Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Baydilli  ile daire müdürleriyle  birlikte  Yenişehir Mahallesinde devam eden  yol ve çevre  düzenleme çalışmalarını  yerinde inceledi  çalışmalarla ilgili  bilgi […]