Siverek Belediyesi Çim Çalışmalarına Başladı

Siverek Belediyesi, 5 kilometre uzunluğunda ki refüjlere 30 bin metre kare alanda çimlendirme yapacak. Siverek Belediyesi temiz ve çağdaş bir şehirde vatandaşların yaşamlarını sürdürmesi amacıyla kentin birçok alanında yenileme ve çevre düzenleme çalışmalarına devam ediyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Şanlıurfa Siverek karayolu üzerinde bulunan 5 kilometre uzunluğundaki refüj ve kavşaklarda yenileme çalışmasını başlattığını çalışmaların devam ettiğini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Murat Eyliyen:

“Bir kentin temiz ve sağlıklı olması çevre düzeninin güzelleştirilip sağlıklı hale getirmek gerekiyor. Eski devlet hastanesinden Selimpınar mahallesine kadar olan 5 kilometre uzunluğundaki refüjlerde yeniden çimlendirme yapılacak. Kavşaklarda yeniden düzenlenecek 2 kilometre uzunluğunda bordür taşı döşemesi yapılacak. Kavşaklara süs bitkileri ile bazı süs ağaçları dikilecek. Daha güzel sağlıklı ve çağdaş bir kent için çalışmalarımız devam ediyor” dedi. (Haber: Şükrü Dolaş)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek Belediyesi Kanalizasyonada El Attı

Şanlıurfa Siverek’te, ilçe belediyesi bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, muhtelif alanlarda çalışmalarını sürdürürken vatandaş taleplerine de cevap veriyor. Belediye ekipleri, yetki alanına bakmaksızın aşırı yağışlardan dolayı zarar gören kanalizasyonlarda da çalışma başlattı. Başta Ayvanat Mahallesi olmak üzere aşırı yağışlardan zarar gören ve yer yer […]