Uyuşturucu Madde ile Mücadele İstişare Toplantısı

Şanlıurfa’da Yeşilay Şubesi ve sivil toplum örgütleri insani yardım platformu işbirliğiyle madde bağımlığına dikkat çekmek ve gençlerin madde ile tanışmasının önüne geçme amacıyla kahvaltılı bir  toplantı düzenlendi.

Düzenlenen toplantıya Haliliye Kaymakamı Y. Ziya Çelikkaya, İl Jandarma Komutanı Selman Kömürcü, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İl Müftüsü İhsan Açık, Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, Halk Sağlığı Müdürü, Aile ve Sosyal Bakanlığı Sorumlu Şanlıurfa il Müdürü,Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Gazeteciler, Kaçakçılık Şube Polis Memurları, Sanatçılar, Akademisyenler ve aileler katıldı.

-MADDE BAĞIMLILARI NEDEN EVLENDİRİLİYOR?

Yeşilay Şanlıurfa İl Temsilcisi Muharrem Çelik, madde bağımlılığı ile mücadelenin önemine dikkat çekti. Şanlıurfa’da madde bağımlılığına yaklaşımlarla ilgili tespitlerine de değinen Çelik, çok korkunç yanlışlıklar yapıldığını söyledi. Şanlıurfa’dan madde bağımlısı gençlerin evlendirildiğini söyleyen Çelik aileler erkek gençlerin evlenince madde kullanılmayacağını düşündüklerini söyledi. Tedavi olmadan evlendirilen gençlerin ya boşandığını yada eşlerini de maddeye alıştırdıklarını söyleyen Çelik, bu konuya dikkat edilmesini ve evlenecek gençlerden idrar ve kan tahlillerinin istenmesi gerektiğini söyledi.

-TOPLANTIDA KORKUNÇ RAKAMLAR KONUŞULDU

Toplantıda Şanlıurfa’da resmi kayıtlara göre 10 bin kişinin madde kullanıcısı olduğu öğrenildi. 10 bin madde kullanıcısının yanı sıra Bin kişinin ise madde bağımlısı olduğu açıklandı. Madde bağımlılığına dikkat çekmek ve önüne geçmek amacıyla yapılan toplantıda yoğun ilginin ve katılımın olması dikkatlerden kaçmadı. Toplantıyı maddenin zararına dikkat çekmek için canlı müzik eşliğinde başlanması ve aralarda sokak çocuklarına dikkat çekmek üzere okunan şiir toplantının havasını oldukça olumlu yönde değiştirdi. Bir bağımlı ablasının konuşması katılımcılarının hepsini ağlattı. “Ne olur kardeşimi kurtarın bir şeyler yapın ben ondan vazgeçebilirim fakat o yarın sizin çocuklarınıza ve size zarar verir lütfen bu çağrıma kulak verin toplantı sözde değil fiiliyata geçsin” diye haykıran bayan herkesi düşündürdü.

Toplantıda bir konuşma yapan platform başkanı Osman Gerem ‘Şuan biz Suriye de ve mısırdaki kardeşlerimizin yaşam mücadeleleri için kolları sıvamışken ilimizdeki madde bağımlılığı konusunda da kolları sıvamışız Muharrem bey aynı zamanda platformumuzun üyesi ve madde bağımlılar  komisyonumuzun sorumlusu onunla berber ciddi çalışmalar yürütmekteyiz bu gün bu toplantı bizi daha da umutlandırdı yöneticilerimizle halkımızın her kesimi ile bir aradayız bu davranışımız ve inancımız bizi bu konuda Allah’ın yardımıyla başarılı kılacaktır dedi.

Üç buçuk saat süren toplantı sonunda çok güzel fikirler ortaya çıktı bunla ilgili ayrıca bir basın toplantısı yapacağını söyleyen çelik katılan herkese duyarlıklarından dolayı teşekkür etti.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Haber

Bediüzzaman Said Nursi

Birinci cihan harbinde, dünya girdi kaosa, Dinsizlik yakıp yıkarak, dönüşmüştü lodosa, Ülkeler perme perişan, savunma yetersizdi, Kurulan bir çok devletin,bir çoğu da dinsizdi. Materyalist felsefeyi, yaymak istiyorlardı, İslam için bir numara, tehlike diyorlardı. Said’i olmayan dünya Said’i bekliyordu, Bolşevizm dinsizlikle, kasıp kavuruyordu. Yer verimsiz, gök karanlık, dünya perme perişan, Bir […]