Siverek Belediyesi ile Halk Sağlığı’ndan Sağlık Protokolü

Şanlıurfa Halk Sağlığı Müdürlüğü kanser şubesi tarafından yürütülecek olan kanser taramalarında ilçedeki vatandaşlara yönelik sağlık taramalarında vatandaşlara yönelik çalışmalar adına kanser tarama protokolü imzalandı.

Şanlıurfa Halk Sağlığı Müdür vekili Uzm. Dr. Deniz Utku Altun ile Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, El Cabir Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi konferans salonunda düzenlenen törenle KETEM protokolü imzalandı. Yapılan törene Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Şanlıurfa Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkilileri, Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti İlçe Başkanı İlhan Çelik, Kadın Kolları üyeleri, daire amirleri ile Siverekli bayanlar katıldı.

Protokol gereği Siverek Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri müdürlüğü ilçede 40 yaş üstü bayanların adres tespitlerini yapacak. 40 yaş üstü kadınların özellikle meme kanseri taramalarında, Kanser Erken Teşhis tarama ve eğitim merkezi (KETEM) kadınların ulaşımlarını sağlama görevini üstlenecek. Projenin bir diğer paydaşı olan AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı, kendi alanında yaptığı adres tespitlerini ilçe halk sağlığına bildirecek özellikle kadınlara yönelik yapılacak erken teşhis ve tedavide kadınlara yardımcı olacak.

Protokolü töreninde katılımcılara hitaben bir konuşma yapan Belediye Başkanı Resul Yılmaz, çağın vebası olarak nitelendirilen kanserden korkulmaması gerektiğini asıl korkulması gerekenin geç kalmak olduğunu söyledi.

Yılmaz, “Belediye olarak Kadın ve Aile Destek merkezimiz Siverekli kadınların sağlıklı bir yaşam sürmeleri adına yoğun bir çalışma içine girecektir. Peygamber efendimizin de buyurdukları gibi yaşamda iki önemli faktör vardır, biri sağlık diğeri ise zaman faktörüdür kanser hastalığından korunmak için erken teşhis önemlidir” dedi. (Haber: Cuma Sarı)

siverek-belediyesi-ile-halk-sagligindan-saglik-protokolu (2)

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek Belediyesi Zabıta Ekiplerinden Dilenci Operasyonu

Siverek Belediyesi halkın yoğun şikâyetini nedeniyle ilçe merkezinde halkın dini duygularını istismar eden dilencilere yönelik operasyon başlattı. Belediye Zabıta Müdürlüğüne bağlı Zabıta ekipleri, ilçenin muhtelif noktalarında halkı rahatsız ederek dini duygularını istismar ettikleri şikâyetlerinin artması üzerine dilenci operasyonu yaptı. Zabıta, farklı noktaları mesken tutan dilencileri toplayarak zabıta karakoluna götürdü. Belediye […]