Telefon dolandırıcılığı iddiasına 3 gözaltı

Bursa, Artvin, Niğde ve Giresun’da bazı kişiler, telefonla kendilerini arayan ve yönelttikleri suçlamalar sonrası istedikleri parayı bankaya havale ettiklerini, tekrar aradıkları kişilere ulaşamayınca dolandırıldıklarını anlayarak polise başvurdu.

Başvurunun ardından inceleme başlatan polis, mağdurların paraları yatırdıkları hesapların Şanlıurfa’da olduğunu saptadı ve konuyu Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü’ne bildirdi. Harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, mağdurların para yatırdığı hesabın bulunduğu banka şubelerinde önlem aldı.

Bu sırada banka hesabı ve mağdurların arandığı telefonlardan şüphelileri belirleyen polis, bir bankanın ATM’sinden para çekmeye çalışırken yakaladı. Polis, üzerinde mağdurların gönderdiği 85 bin lirayı çekerken gözaltına aldığı Kenan B., Fatih B. ve Hüseyin Doğan G.’yi, sorgulamalarının ardından ‘dolandırıcılık’ suçlamasıyla adliyeye sevk etti. (Kanal Urfa)

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek Emniyeti, Kahvaltıda Basınla Buluştu

Siverek İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Arpacı, emniyet amirleri ve diğer birim personeliyle düzenlenen sabah kahvaltısında bir araya geldi. Siverek ilçesinde görev yapan yerel ve ulusal medya mensupları ilçe emniyet müdürlüğü lokalinde kahvaltıda polislerle bir araya geldi. Camikebir Mahallesinde bulunan polis lokalinde ilçe emniyet müdürü İbrahim Arpacı’nın daveti üzerine bira araya […]