Siverek’te Nevroz Olaysız Sona Erdi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, Halkların Demokrat Partisi (HDP) tarafından düzenlenen Nevroz kutlamalarına binlerce kişi katıldı. Siverek ilçesi Yenişehir Mahallesindeki alana sabah erken saatlerde gelen vatandaşlar, güvenlik ekiplerinin oluşturduğu arama noktalarından geçerek alana girdi. Sabah saatlerinde güneşli havanın hakim olduğu ilçede, öğleden sonra güneşli hava yerini yağmura bıraktı. Yağmurlu havayı umursamayan vatandaşlar Kürtçe şarkılar söyleyip halaylar çekti.

Halaylar çeken vatandaşlar, zaman zaman Abdullah Öcalan adına sloganlar atıp, posterler açtı, yakılan Nevroz ateşinin üstünden atladı. Yağışın şiddetini artırmayla Nevroz programı olaysız bir şekilde sona erdi.

-Siverek Emniyet Müdürlüğü Duyarlı Davrandı

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı Nevroz alanında program sonrası Emniyet yetkilileri herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için toma ve akrepleri alandan çekerek olası gerginliğin önüne geçmesi dikkat çekti.

siverekte-nevroz-olaysiz-sona-erdi (2) siverekte-nevroz-olaysiz-sona-erdi (3) siverekte-nevroz-olaysiz-sona-erdi (4)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek Belediyesi Bilgi Evi değerler eğitimi

Siverek Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde bulunan Bilgi evlerinin kurslarına devam eden öğrencilere yönelik her ay yapılan değerler toplantısı belediye meclis salonunda yapıldı. Acarlar Hoca bilgi evi öğrencilerine İslam ahlakı ve Peygamber efendimizin güzel ahlakı ve yaşamından örnekler vererek çocuklarla dini sohbet etti. Öğrencilerin sorularını  cevaplandırdı. Siverek’in saygın […]