Siverek Caddelerini Köpük Kapladı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde sondaj çalışmaları sırasında cadde ve sokaklara yayılan köpük ilginç görüntüler oluşturdu. Alınan bilgiye göre, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesince su arama çalışması kapsamında Esmerçayı mahallesinde tespit edilen bir noktada sondaj yapıldı. Sondaj milinin daha rahat çalışması için kullanılan sıvı sabun, suya rastlanınca etrafa köpük olarak yayılmaya başladı. Kısa sürede cadde ve sokakları kaplayan köpük, ilginç görüntüler oluşturdu. Caddeye yayılan köpük, kar yağışı sonrası görüntüleri andırırken, çocuklar da köpükle oynadı.

Bazı vatandaşlar hatıra fotoğrafı çekerken, bazıları gördükleri manzara karşısında 1977 yılında yönetmenliğini Ertem Eğilmez’in yaptığı Münir Özkul, Adile Naşit, Şener Şen, Müjde Ar, Ayşen Gruda ve Itır Esen gibi isimlerin rol aldığı Gülen Gözler filminin sabun sahnesinin canlandığını söyledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Vural Aksoy, sondaj çalışmaları sırasında kuyuda sabun kullandıklarını belirterek “Köpük kullanıyoruz milin dışarı çıkması için, Siverek halkı biraz rahatsız ama içme suyu çıktığı zaman kendileri rahat edecek, mahalle sakinlerinden bir kaç gün bize müsaade etmelerini rica ediyorum” dedi.

Aksoy, çıkan köpüğün çevreye herhangi bir zarar vermediğini söyledi.

siverek-caddelerini-kopuk-kapladi (2) siverek-caddelerini-kopuk-kapladi (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek’te Yabani Ot Yemekleri

Ot; her ne kadar tatsız tuzsuz bir şeymiş gibi bilinse de yapılan araştırmalarda yabani otların mineral ve vitamin içerikleri küçümsenecek gibi değil. Hatta bazılarının belirli mineral ve vitamin içerikleri doğal gıdaların içeriklerinin üzerindedir. Yabani otlar Mezopotamya’nın büyüleyici zengin topraklarında dar gelirli vatandaşlarımızın hem geçim hem de besin kaynağı olmuştur. Yedi […]