Mobil Cenaze Aracı Hizmete Girdi

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Siverek Belediyesine gönderilen Mobil Cenaze yıkama ve taşıma aracı kırsal mahallelerde cenaze işlemlerini vatandaşlara ücretsiz olarak verecek.

Siverek Belediyesi tarafından şuan merkezde 3 cenaze aracıyla cenaze yıkama ve defin işlemlerinin ücretsiz yapıldığını kaydeden Belediye Başkan Yardımcısı Ali Gelener yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Belediyemize ait 3 defin mezarlığımız var. Bunlar Asri, Göksügüzel ve Tokdemir mezarlığıdır. Günün 24 saati defin işlemleriyle ilgili hizmet vermeye devam ediyoruz, üç cenaze arabamızı hem şehir içi hem de şehirler arası nakil işlemlerinde kullanıyoruz. Yeni çıkan yasayla birlikte sorumluluk alanımız genişledi. Kırsal alan tamamen bizim sorululuk altımıza girdi, bizde kırsal alanda vefat eden cenazeleri vatandaşlar mağdur olmasın diye yeni bir Mobil Cenaze Yıkama ve Taşıma Aracı aldık. Bu sayede kırsalda vefat eden vatandaşımızın talebi doğrultusunda mobil araçla gidilerek cenazenin tüm işlemlerini yaparak cenazeye sahibine teslim edeceğiz. Bundan önce kırsaldaki vatandaşımız cenazesini merkeze getirip yıkayarak tekrar geri götürmek zorunda kalıyordu, bundan sonra kırsala gidilerek tüm cenaze işlemleri ücretsiz yapılacaktır. Elektrik kesintilerini göz önünde bulundurularak mobil aracımızda jeneratör, klima ve tam teşekküllü olarak yerinde hizmet verecektir” dedi.

DSC_2685 DSC_2691 DSC_2724 DSC_2731


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek'te Suriyeli Mültecilere Yardımlar Sürüyor

Suriye’deki iç savaştan dolayı Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine yerleşen Suriyeli mültecilere her gün farklı kesimlerden yardım gelmeye devam ediyor. Merkezi İstanbul’da bulunan Beşir derneği Siverek temsilciliği ile Siverek Belediyesi Sosyal yardım İşleri Müdürlüğü iş birliğiyle her ay 75 Suriyeli aileye gıda yardımına başladı. Beşir Derneği Siverek temsilcisi Ahmet Koşak derneğin daha […]