İmam Hatip Lisesinde Kutlu Doğum Etkinliği

Siverek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından İlçenin Yenişehir Mahallesinde bulunan Eyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezi’nde kutlu doğum etkinliği düzenlendi.

Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından selamlama konuşmasını Siverek Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ali Hatipoğlu yaptı. Hatipoğlu konuşmasında toplumda baş gösteren ahlaki yozlaşamaya dikkat çekerek, “Sizlerde takdir edersiniz ki bugün toplumda özellikle ahlaki yozlaşma almış başını gidiyor. Gençleri çeşitli tuzaklara çekmek için nice oyunların sahnelendiği bu zamanda özellikle Peygamberimize yakışır bir neslin yetişmesinde görev alan imam-hatiplerin önlerine problemler çıkmaktadır. Bilindiği üzere 28 Şubat süreciyle birlikte İmam-Hatip’ler üzerinde oynanan oyunları biliyorsunuz. Katsayı zulmü, üniversiteye girişlerinin engellenmesi bunlar tamamen gençlere yönelik yapılan tuzaklardı” dedi.

Program daha sonra okul öğrencilerinin okuduğu Kürtçe Mevlid ve ilahilerle devam etti. Ardından programa konuşmacı olarak katılan Kayapınar İlçe Müftüsü Mehmet Sırrı Şık konuşma yaptı. Mehmet Sırrı Şık konuşmasında, “Bizler bir arada yaşayamamanın sıkıntısını yaşıyoruz, bir sıkıntı var. Kendisinden beslendiğimiz meşreplerimiz, mensubu olduğumuz ırklarımız, dillerimiz, renklerimiz bütün bunların hepsi adeta bizim aramızda bir buhar olmuş durumda” dedi.

Okul tiyatro ekibi Siverek Kutlu Doğumunda oynanmasını planladığı ancak hava muhalefetinden dolayı sergileyemediği Bilal’i Habeş Tiyatrosunun oynanmasının ardından okul meslek hocalarından olan Abdullah Akıllıoğlu’nun yaptığı dua ile sona erdi. (Haber: Yusuf Eyyüp SARI)

imam-hatip-lisesinde-kutlu-dogum-etkinligi (2) imam-hatip-lisesinde-kutlu-dogum-etkinligi (3) imam-hatip-lisesinde-kutlu-dogum-etkinligi (4)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek'te Trafik Kazası: 1 Yaralı

Siverek ilçesinde iki otomobilin karıştığı trafik kazasında 1 kişi yaralandı. Kaza, 15.30 sıralarında meydana geldi. Alınan bilgilere göre, Güney mahallesi Atatürk Bulvarında seyir halindeki Celal K. hâkimiyetinde bulunan 63 EK 086 plakalı otomobil ile Necati G. yönetiminde bulunan 35 P 5159 plakalı araçlar çarpıştı. Meydana gelen kazada 63 EK 086 […]