Siverek’te Kütüphaneler Yararına Kermes Düzenlendi

Siverek ilçesinde İmam Hatip Okulları ile Bendi Derneği ve Siverek Erkek Kuran kursu iki ayrı noktada düzenlediği kermes ile kütüphanesi olmayan okullara ve kuran kurslarına katkı sağlayacak

Sekiz imam hatip ortaokul ve lise tarafından Hasan Çelebi mahallesinde bulunan Hasan Çelebi Camisi önünde düzenlenen kermesin açılışı Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karakaş, ilçe milli Eğitim Müdürü Ferit Karaoğlu ve vatandaşların katılımıyla açıldı.

Öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan yiyecek, içecek ve kitaplar satışa sunuldu. Elde edilen gelirle kitap ihtiyacı olan kütüphanelere yardımda bulunacağını ifade eden Yusuf Sami Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü Mehmet Ali Gedikli yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Siverek imam hatip lise ve ortaokulları olarak bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz 1. geleneksel Siverek imam hatipler haftası etkinlikleri kapsamında Cuma ve Cumartesi günleri yani 2 gün boyunca kermes düzenledik. Bu kermesimize tüm imam hatiplerimiz ortak olarak organize ettik. Bu kermeste elde edeceğimiz gelirlerle kütüphanelerimize kitap kazandırmayı amaçlıyoruz. Tüm halkımızın kermesimize katılım sağlamalarını bekliyor ve katkı sunmalarını rica ediyoruz. Katkısı olanlara teşekkür ediyoruz” dedi.

Öte yandan Bendi Derneği ve Siverek Erkek Kur’an Kursu yetkilileri, Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Ağaçhan Parkında ilçedeki kuran kursları yararına bir kermes düzenledi. Kermeste yiyecek malzemeleri yanı sıra ayakkabı, çeşitli içecekler ve giyim malzemeleri satışa sunuldu. Yetkililer, elde edilecek gelirle kuran kursları ihtiyaçlarının karşılanacağı belirtti.

siverekte-kutuphaneler-yararina-kermes-duzenlendi (2) siverekte-kutuphaneler-yararina-kermes-duzenlendi (3) siverekte-kutuphaneler-yararina-kermes-duzenlendi (4)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek'te Gökkuşağı Şöleni

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir süredir devam eden yağışların ardından güneşin kısa süreliğine yüzünü göstermesiyle meydana çıkan gökkuşağı renkli görüntüler oluşturdu. Kent merkezinde de görülebilen gökkuşağını gören vatandaşlar fotoğraf çekerek anı ölümsüzleştirdi. Adeta görsel şölen oluşturan muhteşem doğa olayı sitemiz muhabirleri tarafından kayıt altına alındı.