Çaresiz Babanın Feryadı: ‘Kızım Ölmesin!’

(Haber: Cuma Sarı) – Siverek ilçesinde yaşayan Mehmet Ayata, epilepsi hastası kızı Zeynep’in tedavisi için yetkililer ve hayırsever vatandaşlardan destek bekliyor.

İnşaat işçiliği yaparak evini geçindirmeye çalıştığını anlatan Ayata, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 12 yaşındaki kızının epilepsi hastası olduğunu 2 yaşındayken fark ettiklerini ve tedavisi için de 10 yıldır çaba harcadıklarını söyledi.

Üç çocuğuna ve eşine bakmak zorunda olduğunu, ancak kızının tedavisi için ilçe dışına çıkması gerektiğini ifade eden baba Ayata, işe gitmediği günlerde para kazanamadığı için sıkıntısının daha da büyüdüğünü dile getirdi.

Kızını son olarak İstanbul’daki özel bir hastaneye götürdüğünü ve kendisinden tedavi için 80 bin lira talep edildiğini aktaran Mehmet Ayata, şunları kaydetti:
“Kızımı, tedavi ettirebilmek amacıyla İstanbul’da özel bir hastaneye götürdüm. Tahliller sonucunda kızımın, ameliyatla beynine pil takılarak tedavi edilebileceği söylendi. Bunun için ise en az 80 bin lira lazım. Evimin eşyalarını 10 bin lira karşılığında satarak, tahlillerini yaptırdım. Kızım çok hasta, sürekli bayılıyor ve bunun sonucunda bir yerleri kırılıyor. Son olarak düştüğünde de ayağını kırdı. Ben kimseden para istemiyorum, kızımın tedavisi için yetkililerden veya hayırsever iş adamlarından yardım istiyorum. Kızım ameliyat olmazsa bir iki yıl sonra ölecek, lütfen bana yardım edin, kızım ölmesin.”

Durumları iyi olmadığı için tedaviyi sürdüremediklerini ifade eden anne Sevgi Ayata, “Allah kimseyi evladıyla sınamasın, çok zor bir durum. Kızımın tedavisi için hayırseverlerden yardım bekliyoruz” dedi.

Küçük kız, haberini yapmaya giden gazetecilere, ‘bende sizin fotoğrafınızı çekeyim mi?’ diyerek işaret etti. Muhabirler Zeynep Ayata’ya fotoğraf makinesini vererek fotoğraf çektirdi.

caresiz-babanin-feryadi-kizim-olmesin (2) caresiz-babanin-feryadi-kizim-olmesin (3) caresiz-babanin-feryadi-kizim-olmesin (4)

 


3 thoughts on “Çaresiz Babanın Feryadı: ‘Kızım Ölmesin!’

  1. inşallah en kısa zamanda allah biri vesile kılar şifayı tez zamanda verir inşallah zeynep sağlığına kavuşur allahım sen kimseye kaldııamayacağı yükü yükleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek Belediyesi İlaçlama Çalışmaları Sürüyor

Siverek Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yaz aylarının başlamasıyla ilaçlama çalışmalarına hız verdi. 30 kişilik 3 ayrı ekiple yapılan çalışmalarla ilçe merkezi ve kırsal alanda ilaçlama yapıldığı belirtildi. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yaz aylarının gelmesiyle birlikte oluşturulan ilaçlama ekiplerini ziyaret eden Belediye Başkanı Resul Yılmaz çalışmaları hakkında […]