Siverek Adliyesinden Bilgilendirme Toplantısı

Siverek Adliyesi Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Adli Kolluk Amir ve Sorumlusu olarak görev yapan Emniyet ve Jandarma Personeline yönelik “Adli Konulara İlişkin Bilgilendirme” toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yeşil, Emniyet Müdürü İbrahim Arpacı, Jandarma Komutanı Binbaşı Ömer Karademir, Cumhuriyet Savcıları Çağlar Ertaş, Yasin Yılmaz, Sedat Belen, emniyet teşkilatı ile adli kolluk amir sorumlusu Jandarma Personeli katıldı.

Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yeşil başkanlığında düzenlenen bilgilendirme toplantısında şu bilgilere yer verildi:

Suç vasıfları ve dikkat edilmesi gereken hususlar, İfade almada yaşanan sorunlar, Taraf sıfatının doğru tespiti, İfadede sorulması gereken hususlar, Suça Sürüklenen Çocukların Soruşturmalarında dikkat edilmesi gereken hususlar, CMK 253 maddesi kapsamında Uzlaşma müessesesinin uygulanması, —Arama – El Koyma İşlemleri, Olay Yeri İnceleme işlemleri, Cumhuriyet Savcısı tarafından verilen talimatların uygulanması ve yazılı hale dönüştürülmesi, Adli Doktor raporları, Teşhis tutanaklarının tanzimi konularında somut örneklerle desteklenmiş sunumlar, sunum konularına ilişkin konularda Emniyet ve Jandarma Personeline yönelik bilgiler verildiği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Şükrü Dolaş - Çaresiz Babanın Gözyaşları

Sevgili dostlar; zaman zaman yaşadığım olaylar karşısında hep şunu demişim dünyanın en zor işi namuslu ve yürekli bir baba olmaktır. Şahsen babalığın zor bir iş olduğuna inananlardanım. Hem baba hem yoksul ve birde yanı başınızda her an ölümünü beklediğiniz bir yavrunuz varsa, o hasta yavrunun tedavi ve yaşaması için çırpınıyorsanız […]